Nuo vasario pradžios laikinai sustabdyta trijų nesusitvarkančių viešojo maitinimo įmonių veikla

Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta V. Pociukonienės individualiai įmonei priklausančios kavinės veikla Kučiūnų kaime (Lazdijų raj.). Šioje kavinėje buvo maitinami Kučiūnų pagrindinės mokyklos mokiniai.

Sprendimas priimtas po planinio Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimo, kurio metu nustatyta, kad šios moksleivius maitinančios įmonės patalpose buvo tik + 2,7 °C temperatūra. Gamybos patalpose nebuvo tekančio geriamojo vandens, lubų ir sienų dažai atsilupę, matomas pelėsis, rinkosi kondensatas.

Po ankstesnio patikrinimo ši įmonė buvo pateikusi Lazdijų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pažeidimų šalinimo planą, tačiau jis įvykdytas tik dalinai.

Apie kavinės veiklos laikiną sustabdymą informuota Lazdijų rajono savivaldybė. Nuo šios savaitės Kučiūnų pagrindinės mokyklos moksleivius maitins kita viešojo maitinimo įmonė.

Dėl patikrinimų metu nustatytų grubių pažeidimų, vasario 1-13 d. laikinai sustabdyta ir dviejų restoranų Klaipėdoje ir Visagine veikla.

Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai UAB „Lidanta“ restorane „Piteris“ (Taikos pr. 39, Klaipėda) nustatė, kad maisto gaminimo patalpoms reikalingas remontas, neefektyvi ventiliacija, netvarkinga nuotekų sistema inventoriaus plovykloje, nepakako gamybinių stalų, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Patikrinimo metu užfiksuota, kad gedulingi pietūs buvo organizuojami pažeidžiant maisto saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

Visagino valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai panašius pažeidimus nustatė UAB „Galexy“ restorane „Galexy“ (Taikos pr. 10, Visaginas). Maisto gaminimo patalpos, su maistu kontaktuojantys paviršiai ir įrenginiai buvo nešvarūs, patalpose laikomi pašaliniai daiktai, darbuotojai neturėjo kur plauti rankų. Maisto produktai buvo laikomi netvarkingai, nereguliariai atliekami savikontrolės įrašai, taip pat rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Restorano „Galexy“ maisto tvarkymo veikla už pasikartojančius panašaus pobūdžio pažeidimus sustabdyta jau antrą kartą per pastarąjį pusmetį.

Minėtų restoranų atsakingiems asmenims nurodyta sudaryti trūkumų šalinimo planus, atlikti patalpų, įrenginių valymą, sunaikinti maisto produktus su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Restoranų veikla bus atnaujinta, kai atlikę pakartotinus patikrinimus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai įsitikins, kad trūkumai pašalinti ir nekyla pavojus maisto saugai.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos