Nidos kelio poste įkliuvo dujų balionuose benziną gabenę klaipėdiečiai

Praėjusios savaitės pabaigoje Nidos kelio poste Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai išaiškino porą atvejų, kai dujų balionuose buvo gabentos ne dujos automobiliams, o kita degalų rūšis – benzinas.

Ketvirtadienio vakarą (vasario 23 d.) lengvuoju automobiliu „VW Passat“ į Nidos kelio postą atvykęs 27 m. Klaipėdos krašto gyventojas V. B. muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo, kad draudžiamų ar ribojamų prekių ir daiktų negabena ir kad jo automobilio kuro bake yra 40 litrų benzino. Vis dėlto muitinio tikrinimo metu nustatyta, kad „VW Passat“ kuro bakas, kuriame pagal techninius duomenis telpa 70 litrų degalų, buvo pilnas. Detalaus tikrinimo metu muitinės pareigūnai kartu su poste dirbančiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais išaiškino ir kitą su šia transporto priemone susijusią paslaptį − pareigūnai nustatė, kad benzinu bei dujomis varomame lengvajame automobilyje buvo sumontuoti du dujų balionai, kurių viename V. B. neteisėtai gabeno apie 70 litrų benzino.

Klaipėdos krašto gyventojui V. B. už neteisingą duomenų pateikimą muitinei ir kontrabandos būdu gabentą kurą surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. „VW Passat“ sulaikytas. Pažeidėjui gresia nemažos baudos ir lengvojo automobilio konfiskavimas.

Kone identiška situacija tame pačiame poste pasikartojo ir kitą dieną. Vasario 24 d. apie 12 val. į Nidos kelio postą lengvuoju automobiliu „Mersedes Benz“ iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykęs 37 m. Klaipėdos rajono gyventojas M. M. muitinės pareigūnams taip pat žodžiu deklaravo, kad draudžiamų ir ribojamų prekių bei daiktų negabena. Tačiau detalaus muitinio tikrinimo metu pareigūnai nustatė, kad benzinu bei dujomis varomame lengvajame automobilyje taip pat sumontuoti du dujų balionai. Viename iš jų M. M. gabeno apie 40 litrų benzino.

Dėl neteisėtai gabentų degalų transporto priemonė sulaikyta, M. M. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.

Posted Under
Be kategorijos