Neteisėtai pasipelnyti iš prekybos cigaretėmis nepavyko

cigaretes mariampole kontrabandaMarijampolės apsk. vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariatas (toliau-Kalvarijos PK) nuolat praveda priemones, skirtas išaiškinti asmenis siekiančius neteisėtai pasipelnyti iš prekybos cigaretėmis, nesumokant nustatytų mokesčių. Tokia priemonė buvo pravesta 2012 m sausio mėn. 12 d. Turimais duomenimis dauguma kontrabandinių cigarečių į Lenkiją vežama vietinės reikšmės keliukais tamsiu paros metu.

Policijos pareigūnai pasirinko kelią Senoji Radiškė-Kreivėnai. Ilgai laukti nereikėjo kai tamsoje išniro automobilis „Ford Mondeo“ su Lenkijos R. registracijos numeriais. Pareigūnų sustabdyto automobilio vairuotojas, paklaustas ar gabena draužiamų daiktų, „neišsisukinėdamas“ prisipažino, kad veža rusiškas cigaretes. Dėžės su cigaretėmis buvo sudėtos automobilio bagažinėje ir užmestos skudurais. Atvykus į Kalvarijos PK, buvo suskaičiuota, kad pil. K.P gim. 1955 m. norėjo parsivežti „savo reikmėms“ 660 pakelių cigarečių su rusiškomis banderolėmis “Viceroy“ ir „Lifa“. Vairuotojui buvo surašytas administracinių teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 str. 3 d.

Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), užtraukia baudą nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių ir gabenimo priemonės konfiskavimu, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, arba be jos konfiskavimo.

Kadangi už šį pažeidimą yra numatyta prekių ir gabenimo priemonės konfiskacija, buvo sulaikytas automobilis ir cigaretės. Už kontrabandinių cigarečių gabenimą 2011 m. teismo buvo konfiskuoti keturi automobiliai.

kriminalai.com

šaltinis: Marijampolės apsk. VPK Kalvarijos PK info.