Nerūpestinga poilsiautojų porelė sniego motociklu nuskriejo į Rusiją

Lengvabūdiškai pasielgusi poilsiautojų porelė, išsinuomotu galingu sniego motociklu važinėjusi ant užšalusio Vištyčio ežero, gavo rimtą pamoką. Transporto priemonės šeimininko instruktuoti ir perspėti nevažiuoti į Rusiją, vyras ir moteris neteisėtai kirto valstybės sieną ir buvo sulaikyti Kaliningrado srities pasieniečių.

Šie jiems skyrė pinigines baudas ir daugiau nei po paros grąžino į Lietuvą.

Šeštadienį ryte į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardą paskambino 55 metų vyras. Skambinusysis prisistatė atstovaujantis vienai iš kaimo turizmo sodybų prie Vištyčio ežero, kuriuo eina siena su Rusija. Vyras VSAT pareigūnams pranešė, kad jo akivaizdoje du poilsiautojai neteisėtai kirto sieną iš Lietuvos į Rusiją.

Jis paaiškino, kad šiai kaimo turizmo sodybai priklausantį sniego motociklą poilsiautojai buvo legaliai išsinuomoję. Vyras patikino, kad prieš važiavimą jis kelis kartus perspėjo pramogautojus nesiartinti prie Rusijos teritorijos, parodė važinėjimo zonos ribas bei sieną žyminčius ženklus. Dviejų valstybių siena Vištyčio ežere yra nužymėta specialiais ryškiai geltonais plūdurais.

VSAT pareigūnai telefonu susisiekė su kolegomis Rusijoje, kurie pranešė savo šalies teritorijoje ką tik sulaikę abu pramogautojus bei sniego motociklą „Ski Doo Bombardier“. Porelė motociklu apsuko keletą ratų Rusijos pusėje ir įkliuvo netoliese atraminiame punkte buvusiems Kaliningrado srities pasieniečiams.

Paaiškėjo, kad valstybės sieną pažeidė prie Vištyčio poilsiavę 24 metų Kauno rajono gyventojas bei 21 metų mergina iš Kazlų Rūdos.

Sulaikytiesiems kaimyninės šalies pareigūnai iškėlė baudžiamąją bylą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kuri vėliau buvo perkvalifikuota į netyčinę veiką. Teisinius formalumus atlikę Rusijos pasieniečiai bylą nutraukė ir abiem pramogautojams už sienos pažeidimą dėl neatsargumo skyrė pinigines baudas po 2000 Rusijos rublių (apie 175 litus).

Sekmadienį Kybartų pasienio kontrolės punkte įvyko abiejų šalių pasienio tarnybų atstovų susitikimas, kurio metu pramogautojai buvo perduoti VSAT Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiams. Sniego motociklą „Ski Doo Bombardier“ kaimyninės šalies pasieniečiai turėtų grąžinti artimiausiu metu.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos