Neleiskime sukčiams „įvedinėti“ euro

euroDžiaugiamasi, kad jau kurį laiką Ignalinos krašte nepasitaiko atvejų, kada sukčiai išviliodavo pinigus iš rajono gyventojų. Atrodo, kad žmonės pagaliau suvokė, jog istorijos apie artimų žmonių padarytus autoįvykius, sužalojimus ar kitus nusikaltimus yra tiesiog sukčių pinklės. Apie tai daug informuota žiniasklaidos priemonėse, kuriose buvo aiškinamos sukčių naudojamos schemos ir būdai, kaip apsisaugoti nuo sukčių, tačiau jų išradingumas yra stebėtinas, nes vos tik pranešama apie kokią nors iniciatyvą – jie netrunka tuo pasinaudoti savo tikslais. Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau šnekant apie Lietuvos pasirengimo planus įsivesti eurą, sukčiai „pasigavo“ šią temą ir ją pritaikė savo kasdienėje veikloje.

Lietuvoje fiksuojami telefoninių skambučių atvejai apie po namus vaikštančius įtartinus asmenis, senyvo amžiaus žmonėms pasakojančius apie artimiausiu metu vyksiantį litų keitimą į eurus ir siūlančius tai padaryti jau dabar – pinigus iškeičiant labai palankiu kursu.

Norime pabrėžti, kad šalyje valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir tokios operacijos vykdomos tik bankuose, o ne jų darbuotojams ar kitiems asmenims vaikštant po namus. Jeigu kas nors pasiūlytų keisti litus į eurus, drąsiai kvieskite policiją, nes jūsų namuose – sukčius.

Panašiai yra ir su visų policijos, FNTT, STT ir kitų tarnybų pareigūnų skambučiais, kuomet prašoma padiktuoti elektroninės bankininkystės ar kitus asmeninius duomenis. Jeigu to reikėtų, gyventojai būtų kviečiami į įstaigą, telefonu tikrai niekas neprašys konfidencialių duomenų.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus pakalbėti su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais, pažįstamais ir įteigti jiems vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir nerevizuoja jų santaupų, taip buvo visais laikais ir visoje Lietuvoje. Jei pastebėtumėte, kad po jūsų gyvenvietę važinėja įtartinas automobilis, kuriame sėdi jums nepažįstami asmenys, kurie užsuka į gyventojų namus, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos aps. VPK Ignalinos r. PK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.