Vasarį Kauno policijos prižiūrimoje teritorijoje – prevencinių veiksmų akcija pėstiesiems

važiavimo greičio kontrolė2013 m. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje įvyko 596 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose buvo sužaloti žmonės. 2012 m. tokių eismo įvykių buvo užregistruota 17 proc. daugiau. Per praėjusius metus sumažėjo ir eismo įvykiuose žuvusių žmonių skaičius: 2013 m. – 37, 2012 m. – 46.

2013 m. daugiau nei pusė eismo įvykiuose žuvusių asmenų buvo pėstieji eismo dalyviai (56 proc.); 2012 m. žuvę pėstieji sudarė 26 proc. Lyginant su 2012 m., žuvusių pėsčiųjų eismo dalyvių skaičius išaugo Kauno m. ir Kauno r. teritorijose. Pagrindinės tokių eismo įvykių kilimo priežastys yra leistino saugaus greičio viršijimas bei pačių pėsčiųjų eismo dalyvių jiems keliamų reikalavimų nepaisymas (nenešiojami atšvaitai ar kitos šviesą atspindinčios bei šviečiančios priemonės, į važiuojamąją dalį žengiama neįvertinus atvažiuojančios transporto priemonės greičio, per kelią einamą draudžiamose vietose). Eismo įvykiuose daugiausiai žūsta vyresnio amžiaus asmenys, patys nevairuojantys transporto priemonių, nežinantys Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir dėl to neturintys reikiamų įgūdžių.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, atlikę išsamią statistinių duomenų analizę, nuo 2014 m. sausio mėnesio pabaigos pradeda prevencinių veiksmų akciją, kuri tęsis visą vasario mėnesį. Akcijos metu Kauno mieste bei Kauno rajono teritorijoje, bendradarbiaujant su vietos savivaldos atstovais bei pasitelkiant visuomenę, Kelių policijos valdybos ir Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai gatvėse ir keliuose, mokymo įstaigose (ir prie jų) bei kitose viešose vietose bendraus su pėsčiaisiais eismo dalyviais, juos informuodami apie grėsmes neatsargiai elgiantis kelyje. Šios akcijos metu asmenys ne tik bus perspėjami dėl jų netinkamo elgesio, bet bus dalinami specialiai pėstiesiems parengti informaciniai lapeliai, atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *