Lietuvos kariai tobulina Afganistano karių įgūdžius

afganistano kariaiNATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos grupės (PAG-14) instruktoriai Afganistano nacionalinės armijos kariams surengė minosvaidžių naudojimo pratybas ir mokė, kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą.

Šios pratybos – tęstinis Afganistano karių mokymas, kuriuos organizuoja ir rengia PAG grupėje veikianti ANA mokymo grupė. Pasak lietuvio instruktorių vado pulkininko leitenanto Ričardo Stakelio, tokie kursai rengiami ir organizuojami pagal individualius ANA karių įgūdžius. „Suteikiame kariams būtiniausias žinias ir įgūdžius, kurių jiems labiausiai trūksta,“ – sakė plk. ltn. R. Stakelis.

100 Afganistano karių kuopa Goro provincijoje dislokuota nuo praeitų metų sausio mėnesio. Kuopą sudaro manevriniai padaliniai, paramos elementas bei išminavimo grupė. ANA kuopa kartu su Afganistano nacionalinės policijos padaliniais dislokuota Goro provincijoje siekiant užtikrinti stabilią saugumo situaciją provincijoje.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis – padėti rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

2010 m. lapkritį Lisabonoje vykusiame NATO viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo ir Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus, buvo nuspręsta iki 2014 m. pabaigos perduoti atsakomybę už saugumą savo šalyje Afganistano pajėgoms. Atsakomybės Afganistano saugumo pajėgoms perdavimo procesas, prasidėjęs praėjusių metų pavasarį, įsibėgėja. 2011 m. lapkričio 27 d. Afganistano prezidentas paskelbė, kad Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos Afganistane dalis, Čagčarano miestas ir jo apylinkės, patenka į antrąjį atsakomybės perdavimo afganistaniečiams etapą. Likusioji Goro provincijos dalis turėtų būti trečiajame etape, kurį planuojama paskelbti 2012 metais. Tikimasi, kad Goro provincija bus pasirengusi perimti visą atsakomybę už saugumą provincijoje vienerių dviejų metų laikotarpiu.

Šiuo metu Afganistane dislokuota apie 260 Lietuvos karių. Jie tarnauja NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regiono vadavietėje, Goro provincijoje, NATO štabuose Kabule ir Herate, Kandaharo oro uoste, NATO operacijos misijoje Afganistano pietuose.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info. ( vyr. ltn. Tomas Pakalniškis)