Už narkotikus penkiems jaunuoliams teks atsakyti baudžiamąja tvarka

teisePanevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti teismui neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinami 22 metų G.Z., A.R. ir D.P., 25 metų S.E., 19 metų M.Z.

Penki jaunuoliai, išskyrus vieną, studijuojantys Panevėžio miesto ir užsienio kolegijose, yra įtariami neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis. Kai kurie jų įtariami patys vartoję arba kitiems siūlę įsigyti narkotinių medžiagų, jas pardavę įvairiose miesto vietose.

Pernai per kratas pas sulaikytus įtariamus asmenis rasti įvairūs kiekiai neteisėtai laikytų narkotinių medžiagų, įtariama, kad kai kurie jų turėjo tikslą daryti ir darė nusikalstamas veikas – platino narkotines medžiagas.

Prokurorai teigia, kad perduotoje nagrinėti teismui baudžiamojoje byloje yra surinkta pakankamai duomenų, įrodančių su neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu ir kai kurių kaltinamųjų – su platinimu susijusias padarytas veikas, kurių požymiai numatyti Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. ir 259 straipsnių 1 d. ir 2 d.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus tyrėjai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.