Lietuvos ir Latvijos pasieniečiai dirbs vienose patalpose

Lietuvos ir Latvijos pasieniečiai nuo šiol dirbs kartu kaimyninėje šalyje veikiančiame kontaktiniame punkte. Penktadienį buvo pasirašyta sutartis dėl patalpų nuomos ir eksploatacijos kontaktiniame punkte Meitenėje, Latvijoje.

Renginyje dalyvavo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos ir Ignalinos rinktinių bei Latvijos pasienio tarnybų delegacijos.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai persikėlė iš Kalvių – Meitenės kontaktinio punkto pastatų Lietuvoje į patalpas, priklausančias Latvijos pasieniečiams.

Nuo šiol Lietuvos pareigūnams žymiai pagerės darbo sąlygos. Kontaktiniame punkte Meitenėje jiems skirtų patalpų plotas yra 31,4 m².

Iki šiol Kalvių – Meitenės kontaktiniame punkte VSAT pareigūnai dirbo betoniniame pastate ir metaliniame konteineryje. Dėl pastatų nusidėvėjimo, netinkamų darbo sąlygų kildavo nemažų problemų organizuojant tarnybą.

Kalvių kaime Joniškio rajone esantys buvę kontaktinio punkto pastatai bus perduoti Valstybės turto fondui.

Lietuvai ir Latvijai tapus Šengeno erdvės narėmis šalių pasienyje buvo panaikinta kontrolė, tačiau išliko didelis poreikis keistis pasieniečiams aktualia informacija. Tam, kaip ir kitų jau seniau Šengeno erdvei priklausančių šalių pasieniuose, buvo įkurtas Kalvių – Meitenės kontaktinis punktas.

Jame kartu dirba Lietuvos bei Latvijos sienų apsaugos tarnybų įgalioti pareigūnai. Per šį punktą keičiamasi operatyvia informacija, atsakoma į kitos šalies pareigūnų užklausimus, talkinama kitoms šalių teisėsaugos institucijoms.

Per kontaktinį punktą iš Lietuvos į Latviją ir atvirkščiai taip pat perduodami už įvairius nusikaltimus ar pažeidimus sulaikyti asmenys.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės info.

Posted Under
Be kategorijos