Jų sulaikymas – moralinė kompensacija nukentėjusiesiems

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško šiauliečių poros – 29 metų Deivido Dubino ir 26 metų jo žmonos Deimantės Dubinienės (Rukšaitės) – kurie kartu su dar keliais bendrininkais žmonėms pridarė problemų, o kreditus teikiančioms bendrovėms – nuostolių. Jie įtariami 2008 metų gegužę apgaule bei piktnaudžiaudami pasitikėjimu iš keleto asmenų įgiję elektroninės bankininkystės duomenis ir jų vardu pasiėmę kreditus, kuriuos persivedė į savo asmenines sąskaitas. Tokie nusikaltimai galimi, kai žmonės labai neatsakingai elgiasi su savo elektroninės bankinkystės duomenimis, patikėdami juos svetimiems asmenims. Ir supratimas, kad taip elgtis nevalia, žmonėms atėjo tik tada, kai kredito bendrovės pradėjo iš jų reikalauti grąžinti skolas. Tada vienas patiklusis sužinojo, kad jis iš įvairių kredito bendrovių turi pasiėmęs 2 800 litų, kitas – 1 500 litų, trečias – 2 800 litų kreditus. Ir tik tada žmonės suprato, kad tapo sukčių aukomis, kad elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis reikia saugoti taip, kaip ir seifo, kuriame laikomi pinigai, raktą, nes priešingu atveju turtinė žala – garantuota.

Dėl neteisėto mokėjimo priemonės duomenų panaudojimo ir sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, Deividui ir Deimantei Dubinams paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos. Tačiau abu šiauliečiai šį pasižadėjimą sulaužė ir 2010-ųjų rudenį išdūmė į užsienį. Šį pabėgimą inspiravo ir dar vienas pradėtas ikiteisminis tyrimas D. Dubinui. Vyras įtariamas bendrininkavęs, kėsinantis apvogti Seimo nario Andriaus Šedžiaus butą.

Dėl analogiškos nusikalstamos veikos pareigūnai ieško ir 27 metų Pauliaus Genio. Dėl neteisėto mokėjimo priemonės duomenų panaudojimo ir sukčiavimo jam pradėti net du ikiteisminiai tyrimai, kuriuose figūruoja keleto nukentėjusiųjų pavardės, o jų vardu paimti kreditai siekia per 4000 litų. Išsigandęs atsakomybės, vaikinas nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė.

28 metų Vidas Stočkus nuo pareigūnų pasislėpė, 2009-ųjų gruodį išgirdęs teismo nuosprendį už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti.

Dėl šios nusikalstamos veikos jis buvo sulaikytas 2008 metų rudenį vienoje Šiaulių degalinėje. Teismo metu jis pripažino, kad į degalinę atvažiavo, norėdamas parduoti kvaišalų iš matymo pažįstamam vyrui. Tačiau čia jį pasitiko policijos pareigūnai su narkotinių medžiagų ieškoti apmokytu šunimi, kuris iš karto parodė, kad V. Stočkus turi kažką neleistino. Vaikinas atgniaužė ranką ir pareigūnams atidavė servetėlėje suspaustas 5 psichotropines tabletes.

Du metai laisvės atėmimo už kvaišalų platinimą vaikinui buvo nepriimtini ir jis nuo teisėsaugos pasislėpė.

Jei kas žinote šių asmenų buvimo vietą, Šiaulių apskrities policija prašo paskambinti Asmenų paieškos skyriaus viršininkui telefonu (8 698) 23784 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos