Lenkijoje įtarimų sukėlusi maisto produktų gamyboje naudota druska Lietuvos nepasiekė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad spaudoje pasirodžius pirmajai informacijai apie druskos aferą Lenkijoje, dar š. m. kovo 1 d. buvo kreiptasi į atsakingą Lenkijos instituciją su prašymu pateikti išsamesnę informaciją, tačiau oficialaus atsakymo kol kas negauta. Todėl, įvertinus galimą riziką, buvo nedelsiant patikrintos maisto produktus iš Lenkijos įvežančios didmeninės įmonės bei druskos tiekėjai ir importuotojai.

Patikrinus 12 įmonių, importuojančių į mūsų šalį druską, įsitikinta, kad maistui tvarkyti tiekiama tik maistinė druska. Patikrinimų rezultatus patvirtino ir Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikti laboratoriniai tyrimai.

Didmeninių įmonių patikrinimų rezultatai parodė, kad iš kaimyninės šalies Poznanės regiono į Lietuvą maisto produktų nėra įvežama.

„Įvertinus riziką, susisiekėme su maisto gamintojais ir rekomendavome nenaudoti iš Lenkijos įsigytos druskos maisto produktų gamybai, iki bus išsiaiškinta ar ji yra tinkama maistui. Be to, apie situaciją kaimyninėje šalyje informavome mėsos produktų vežėjus ir rekomendavome laikinai nutraukti šių prekių įvežimą iš Lenkijos“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Šiandien apie 15 val. Europos Komisija Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF taip pat išplatino informaciją apie Lenkijoje vykdomą klastojimo tyrimą, kai pramoninė druska buvo fasuojama ir tiekiama gavėjams kaip maistinė. Kaip teigiama Skubiame pranešime, suklastota druska buvo platinama Lenkijoje, be to 500 kg. šios druskos parduota vienai Olandijos kompanijai. Europos Komisija oficialiai įpareigojo Lenkijos atsakingas institucijas kaip galima skubiau RASFF sistema pateikti visą informaciją apie vykdomą tyrimą.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos