Kreditus svetimu vardu ėmęs apgavikas neišsisuko nuo bausmės

kreditai
LLU Finansai Pinigai Ekonomika Litai Banknotai
Pinigai. Valdo Kopûsto (ELTA) nuotr
Vilnius, 2009 m. vasario 6 d. (ELTA). Pinigai. rb

Kitam žmogui patikėti savo banko sąskaitos slaptažodžius gali būti labai pavojinga – tuo įsitikino vyras, įkliuvęs į sukčiaus spąstus.

Panevėžio miesto apylinkės teismas sausio 25 dieną išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir Panevėžio rajono gyventoją 21 metų J.T. nubaudė už tai, kad jis praėjusių metų kovo mėnesį, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su A.Ž., prieš kurį ikiteisminis tyrimas atskirtas, svetimu vardu užsiregistravo internetiniuose momentinių kreditų tinklalapiuose ir paėmė paskolas, žinodamas, kad jų negrąžins.

Nukentėjusysis M.N. neapdairiai pažįstamo A.Ž. prašymu patikėjo jam savo internetinės bankininkystės duomenis ir taip tapo sukčiaus auka. A.Ž. tuos duomenis perdavė savo kaimynui J.T.

Pasinaudodamas M.N. vardu išduotais AB „Swedbank“ internetinės klientų aptarnavimo sistemos vartotojo identifikavimo kodais ir slaptažodžiais bei užpildęs nukentėjusiojo vardu paraišką kreditams gauti, J.T. iš įvairių internetinio kredito įstaigų pasiėmė paskolų, kurių bendra suma 3200 litų.

Iš M.N. sąskaitos J.T. elektroniniu būdu pervesdavo pinigus į savo sąskaitą banke. Taip jis sukčiavo ne vieną dieną, nusikaltimui vykdyti naudojo savo ir A.Ž. kompiuterį.

M.N. apie tai, kad į sąskaitą be jo žinios pervesti kreditai ir kad tie pinigai iš jo sąskaitos pervedami į J.T. sąskaitą, sužinojo tik pamatęs savo banko sąskaitos išrašą. Į sukčių pinkles patekęs nukentėjusysis kartu su savo motina paėmė paskolą, kad padengtų įsiskolinimus.

Išanalizavęs byloje surinktus įrodymus, teismas konstatavo, kad J.T kaltė įrodyta. Kaltinamasis apgaule gavo kreditus, žinojo, kad jų negrąžins, o taip pat sukčiavo neteisėtai panaudodamas svetimus elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis.

J. T. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai dėl to gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis teisiamas pirmą kartą, pradėjo dirbti, žada atlyginti padarytą žalą.

Teismas nusprendė J.T. skirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą trejiems metams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 75 str. 1 d., 2 d. 1, 7 punktais nuspręsta atidėti paskirtos bausmės vykdymą dvejiems metams, įpareigojant J.T. be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms bei per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo atlyginti padarytą turtinę žalą. Taip pat iš J.T. priteista 3345,84 Lt nukentėjusiajam M.N. UAB „S.Imperija Creditor.lt“ civilinį ieškinį dėl 631,30 Lt turtinės žalos priteisimo teismas nusprendė tenkinti iš dalies, priteisiant iš kaltinamojo 345 Lt.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

kriminalai.com

šaltinis: PMAT info.