Klaipėdoje išnagrinėtos bylos dėl nuotraukų su svastikomis demonstravimo

svastikaKlaipėdos miesto apylinkės teisme 2012 m. sausio 25 d. buvo nutrauktos administracinių teisės pažeidimų bylos keturiems klaipėdiečiams, kurie buvo kaltinami Lietuvos valstybės atkūrimo metinių minėjimo eisenos metu ir kitomis dienomis demonstravę plakatus su nacistinės Vokietijos svastikos ženklais.

Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims S. B., D. B., D. Č. (duomenys neskelbiami) protokolai dėl administracinės teisės pažeidimo buvo surašyti 2010 m. vasario 16 d., kai jie buvo pastebėti tarp eisenos Rumpiškės gatvėjedalyvių, nešantys plakatus su svastikos ženklais.

Pradėjus nagrinėti bylą į teismo posėdį 2010 m. gegužės 5 d. administracinėn atsakomybėn patrauktas pilietis S. B. ir pilietis L. Z. atsinešė plakatus su nacistinės Vokietijos svastikos ženklais, policijos pareigūnams įspėjus jų nedemonstruoti, nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, šiuo pagrindu surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas nutraukė visas administracines bylas nustatęs, kad jų veiksmuose nebuvo pažeidimo įvykio ir sudėties. Motyvuota tuo, kad nuotraukose užfiksuoti ženklai negali būti laikomi nacistinėmis svastikomis, nors vizualiai ir primena nacių simbolį.

Šį nutarimą galima apskųsti per 20 dienų nuo paskelbimo.

kriminalai.com

šaltinis: KMAT info.