Kariai rengiasi teikti pagalbą nukentėjusiesiems nuo potvynio

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo ir Inžinerijos kuopų kariai kovo 8 dieną Kazlų Rūdos poligone treniravosi sprogdinti ledus, jei prireiktų teikti pagalbą nuo potvynio nukentėjusioms šalies savivaldybėms ir gyventojams.

Pratybose,kuriose dalyvavo daugiau nei 40 karių, vadovavo kpt. Mindaugas Navickas.

Tai jau antrosios šiemet pasirengimo galimam potvyniui pratybos, kuriose dalyvauja Inžinerijos bataliono padaliniai, priskirti budėti kaip Taikos meto operacinių pajėgų dalis. Vasario mėn. Inžinerijos bataliono kariai Kairių poligone (Klaipėdos r.) vykdė pratybas su amfibijomis PTS-M.

Prireikus, pagalba nuo potvynio nukentėjusioms civilinėms institucijoms ir žmonėms būtų teikiama pagal Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos susitarimą bei civilinėms institucijoms paprašius. Kaip ir ankstesniais metais, PAGD trūkstant pajėgumų pavasarinio potvynio pasekmėms pašalinti, PAGD galėtų kreiptis pagalbos į kariuomenę, kuri aktyvuotų operacijai vykdyti numatytus padalinius.

Prireikus, kariai būtų pasirengę sprogdinti ledų sangrūdas, iš apsemtų vietovių evakuoti gyventojus ir jų turtą, padėti nugabenti medicinos pagalbą ir maisto produktus į apsemtas vietoves, vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus. Šioms užduotims kariuomenė naudotų specialiąją techniką – amfibijas ir sraigtasparnius.

Galimų potvynių padarinių šalyje likvidavimas ir pagalbos gyventojams teikimas šiemet pavestas Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budinčiam Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajam pėstininkų batalionui. Šioms pajėgoms kartu su kitais padaliniais priskirti ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pajėgumai.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

Posted Under
Be kategorijos