Zarasų policijos pareigūnai automobilyje aptiko akcizines prekes

Kovo 8 d. apie 16.00 val. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai specialios operacijos metu Zarasuose, Vytauto g., patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes Benz Sprinter 312“, kurį vairavo Latvijos Respublikos pilietis A. G., gim. 1974 m. Automobilyje, tarp gabenamų daiktų, buvo rastos cigaretės ir alkoholiniai gėrimai su Baltarusijos ir Rusijos Respublikos banderolėmis, o dalis jų buvo nepažymėti jokiais akciziniais ženklais, t. y. be banderolių.

Automobiliu kartu važiavo dar 4 Latvijos Respublikos piliečiai. Detalesniam patikrinimui pareigūnai automobilį pristatė į policijos komisariato teritoriją.

Kelioniniuose krepšiuose, tarp kitų daiktų, buvo rasta: 413 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, 381 pakelis cigarečių su Rusijos Federacijos banderolėmis, 69 pakeliai cigarečių be banderolių. Automobilyje tarp patikrintų daiktų taip pat rasta 620 nesupakuotų cigarečių. Kartu buvo gabenama 5,2 litrai degtinės įvairios talpos buteliuose su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Automobilio vairuotojo A. G. ir keleivės J. K. atžvilgiu už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ir realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163 (2) straipsnį.

Bendra muitinė vežtų prekių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, pirminiais duomenimis siekia 5 tūkst. litų.
Policija primena, kad akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (1 MGL – 130 litų), užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu.

Kai prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių, skiriama bauda gali siekti nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.

Kai prekių vertė yra nuo dešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių, bauda – nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

Kai prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, bauda gali siekti nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

Jei asmuo, jau baustas administracine nuobauda už tokio pobūdžio pažeidimus, kai turimų akcizinių prekių vertė neviršija 2 minimalių gyvenimo lygių (260 litų), jam gali būti skirta bauda nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.

Jei asmuo, jau baustas administracine nuobauda už tokio pobūdžio pažeidimus, kai turimų akcizinių prekių vertė viršija 2 minimalius gyvenimo lygius, jam gali būti skiriama bauda nuo dvidešimties tūkstančių iki penkiasdešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos