Jonavos politikas nuteistas už piktnaudžiavimą vykdant viešuosius pirkimus

jonavos politikasJonavos rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Jonavos rajono savivaldybėje ir pripažino kaltu buvusį Jonavos rajono savivaldybės tarybos narį Žygimantą Žalnerauską ir Jonavoje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės buvusį direktorių Konstantiną Serpovą.

Nuteistajam Ž. Žalnerauskui už piktnaudžiavimą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 228 straipsnio 2 dalis) ir dokumento suklastojimą (BK 300 str. 1 d.) teismas skyrė dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant 3 metams, K. Serpovui už padėjimą piktnaudžiauti (BK 24 str. 6 d., 228 str. 2 d.) ir dokumento suklastojimą (300 str. 1 d.) – aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant 1 metams.

2009 m. atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Ž. Žalnerauskas, būdamas Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas ir viešųjų pirkimų komisijos narys, vykdant stomatologinės medicininės įrangos (septynių vienetų „Apex“ lokatorių) pirkimus, nusikalstamai siekė, kad būtų sudarytos išskirtinės sąlygos vienai konkurse dalyvavusiai įmonei.

Ž. Žalnerauskas ne tik pats sudarė siūlomų tiekėjų sąrašą ir sugalvojo pirkimo kainą, bet ir pats už proteguojamą įmonę rinko dokumentus ir pateikė juos viešųjų pirkimų komisijai. Viešojo pirkimo metu nustačius, kad proteguojamosios įmonės dokumentai neatitinka konkurso reikalavimų – ši įmonė neturėjo dokumento, įgaliojančio prekiauti „Apex“ lokatoriais, Ž. Žalnerauskui paprašius, K. Serpovas šį įgaliojimą suklastojo. Komisijai pateikus suklastotą dokumentą, savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo proteguotoji įmonė.

Netrukus Ž. Žalnerauskas, padedamas K. Serpovo, už konkursą laimėjusią įmonę surado ir nupirko reikalingą medicininę įrangą, kurią savivaldybei pardavė keliskart brangiau – pirko už 8 tūkstančius litų, o savivaldybė už ją sumokėjo beveik 24 tūkstančius litų. Teismas nustatė, kad Ž. Žalnerauskas už savo įgaliojimų panaudojimą priešingai tarnybos interesams iš konkursą laimėjusios įmonės savininko gavo 4 000 litų. Ši pinigų suma teismo nuosprendžiu iš kaltinamojo bus konfiskuota.

kriminalai.com

šaltinis: STT info.