Eismo saugumui Kauno mieste gerinti skiriamas didelis policijos dėmesys

© infopol.lt

Šiandien Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai inicijavo spaudos konferenciją, kurios metu visuomenės informavimo priemonių atstovai buvo informuoti apie pareigūnų vykdytas prevencines priemones, siekiant sumažinti eismo nelaimių skaičių Kauno mieste, eismo įvykių statistiką.

Per š.m. 2 mėn. Kaune įvyko 36 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose žuvo 3 eismo dalyviai (iš jų – 2 pėstieji), buvo sužeisti 27 pėstieji, pėsčiųjų perėjose sužeistas 21 pėsčiasis.

Šiemet Kauno mieste policija užfiksavo 6 774 eismo įvykius, daugiausia jų įvyko ketvirtadienį ir penktadienį, piko valandomis – ryte ir po darbo. Policijos pareigūnai išnagrinėjo 5 618 administracines bylas dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Analizuodami eismo įvykių statistiką, pareigūnai pastebėjo, kad padaugėjo vairuotojų, vairavusių automobilius neturint teisės juos vairuoti, neblaivių vairuotojų bei nedrausmingų pėsčiųjų.

Nemažą įtaką įskaitinių eismo įvykių sumažėjimui (palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu) turėjo pareigūnų vykdytos prevencinės priemonės.

Sausio mėnesį, kai buvo blogas matomumas (anksti temo ir vėlai švito), dėl sudėtingų oro sąlygų žymiai padaugėjo eismo įvykių tamsiu paros metu, kuriuose nukentėjo pėstieji, todėl buvo organizuota akcija „Matyk ir būk matomas“. Akcijos metu buvo išdalyta per 100 atšvaitų,o dviratininkams padovanota 10 šviesą atspindinčių liemenių.

Iškritus sniegui, pareigūnai vykdė akciją „Žiemos pramogos ir pavojai“, kurios metu buvo tikrinama ar saugiai vaikai važinėjasi rogutėmis ir slidėmis nuo kalniukų, esančių prie gatvių.

Policininkai sausio – vasario mėn. organizavo saugaus eismo šventes, surengė 17 saugaus eismo pamokėlių, mokė vaikus saugiai elgtis gatvėje.

Sausio mėnesį buvo išplatinti kreipimaisi į Kauno mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat ir į Kauno akademinį jaunimą, kuriuose jie buvo raginami dėvėti atšvaitus. Taip pat kreiptasi į Kauno miesto savivaldybės tarybos narius, prašant prisisegti policijos dovanotus atšvaitus ir būti pavyzdžiu savo rinkėjams.

Vasario mėnesį Kauno miesto savivaldybėje, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos iniciatyva įvyko susitikimas su UAB „Kautra“, „Kauno autobusai“ ir „Autrolis“ įmonių vadovais. Jie sutiko bendradarbiauti su policija saugaus eismo prevencijos srityje. Ir jau šiandien yra rezultatai – miesto autobusuose ir troleibusuose transliuojami policijos kreipimaisi į keleivius ir prašoma dėvėti atšvaitus, „Kautros „tarpmiestiniuose autobusuose keleiviams dalijami atšvaitai bei keleiviai skatinami juos nešioti.

Neliko pamiršti ir garbaus amžiaus kauniečiai. Pareigūnai dalyvavo susitikimuose su Kauno miesto savivaldybės senjorų taryba, „Girstos“ bendruomenės nariais, Panemunės seniūnijos bendruomenių vyresnio amžiaus žmonėmis.

Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas P.Keras informavo, kad savivaldybė planuoja 47 pėsčiųjų perėjose, kuriose dažniausiai nukenčia pėstieji, įrengti papildomą išskirtinį apšvietimą, kai kuriose iš jų įrengti padidinto atspindžio ženklus bei saleles. Taip pat 2012 metais Kaune avaringose sankryžose planuojami įrengti 2 šviesoforai (Šiaurės pr. Jonavos g. sankryžoje bei Čiurlionio g.). Savivaldybės atstovas akcentavo, kad problemų sprendimui didelės įtakos turi bendradarbiavimas su Kauno apskrities policijos pareigūnais, kurie aktyviai teikia siūlymus dėl eismo dalyvių saugumo.

Spaudos konferencijos metu pareigūnai dėkojo regioninei „Init“ televizijai, dalyvavusiai akcijoje „Matyk ir būk matomas“, „Kauno dienos“ žurnalistei D. Krapavickaitei, kuri išsamiai aprašė rašinio konkursą „Laiškas vairuotojui“, kurį organizavo Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla ir Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdyba.

Saugaus eismo prevencijos temomis Kauno apskrities policijos pareigūnai kalba ir radijo stočių eteriuose. Kiekvieną ketvirtadienį radijo stotyje „Kelyje“ yra transliuojama laida „Aš + policija“. Klausytojai yra supažindinami su esama saugaus eismo situacija Kauno mieste, radijo stoties „Tau“ eteryje kiekvieną dieną pareigūnai informuoja klausytojus apie praėjusios paros eismo įvykius, supažindina su Kelių eismo taisyklių pažeidimų statistika.

„Svarbiausia, ko siekia policijos pareigūnai, vykdantys prevencines priemones – kad kiekvienas eismo dalyvis išgirstų policininkų patarimus ir išmoktų save saugoti“, – teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato l.e. Kelių policijos valdybos viršininko pareigas R.Stukas.

Pareigūnai įspėja vairuotojus būti atidiems, pasirinkti saugų važiavimo greitį, įvertinti eismo sąlygas, o pėstiesiems pataria būti atidiems ir dėmesingiems.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos