Didžiasalietis nubaustas viešaisiais darbais už nelegalaus darbo organizavimą

Š. m. vasario 13 d. Ignalinos rajono apylinkės teismas išnagrinėjo 36-rių metų didžiasaliečio V. S. administracinę bylą ir nustatė, kad pilietis V. S., vykdydamas senų fermos pastatų, esančių Ignalinos rajono savivaldybės Pociūnų kaime, ardymo darbus, sutarė su 4 vyrais dėl darbo vietos, laiko, atlikimo tvarkos, darbo funkcijų, tačiau nesudarė darbo sutarčių, nepranešė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Ignalinos skyriui apie asmenų priėmimą į darbą, ir leido asmenims nelegaliai dirbti nuo 2011 m. lapkričio mėnesio pabaigos iki gruodžio 1d.

Tokiais veiksmais didžiasalietis padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 41³ straipsnio 1 d. Pažeidėjui paskirta 12 000 Lt bauda, pastaroji pakeista 400 val. trukmės nemokamais viešaisiais darbais pagal pažeidėjo prašymą.

Policija primena, kad atsakomybė už nelegalų darbą numatyta LR ATPK 41³ straipsnyje. Skiriasi tik atsakomybė jau baustiems ir pirmą kartą baudžiamiems asmenims. Nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo 3 000 iki 10 000 litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, jau bausto administracine nuobauda už LR ATPK 41³ straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo 10 000 iki 20 000 litų.

Ignalinos rajono apylinkės teismas informuoja, kad tai pirmas šiais metais už panašaus pobūdžio pažeidimus nubaustas asmuo.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK Ignalinos r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos