Heroino, amfetamino ir kitų narkotikų platintojai keliaus į teismą

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie Klaipėdos mieste platino narkotines (psichotropines) medžiagas.

Tyrimo metu iš viso nustatyta 16 kaltininkų – prieš teismą stos 13 anksčiau ne kartą teistų, per 2011 m. vasario-birželio mėn. policijos pareigūnų atliktą tyrimą sulaikytų asmenų (vienas iš įtariamųjų nusikalstamos veikos padarymo metu jau atliko bausmę pataisos namuose).

Dar 3 (nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpusių) asmenų atžvilgiu paskelbtos paieškos.

Prieš teismą stosiantiems kaltininkams iš viso įteikti įtarimai dėl 47 nusikalstamų veikų padarymo, 10 įtariamųjų – dėl kvaišalų platinimo, taip pat ir dideliais kiekiais.

Klaipėdos apskrities VPK ONTB duomenimis, 7 kaltininkai yra susiję su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis.

Tyrimo metu likviduota 4 narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo „taškų“ veikla Klaipėdoje, Taikos pr. ir Šilutės pl., bei Šiauliuose, Liepų g. (pastarojo – bendradarbiaujant su Šiaulių miesto PK pareigūnais).

Įtariama, kad kaltininkai platino heroiną, amfetaminą, narkotinius ir psichotropinius vaistus. Trys kaltininkai įtariami platinę narkotines medžiagas dideliais kiekiais.

Be to, kratų pas kaltininkus metu policijos pareigūnai rado svetimų asmens dokumentų, šovinių bei kastetą.

Nusikalstamos veikos padarymo metu pataisos namuose bausmę atlikęs asmuo kaltinamas telefonu tarpininkavęs dėl narkotinės medžiagos pirkimo-pardavimo.

2 kaltininkai jau atlieka laisvės atėmimo bausmes už kitus nusikaltimus, dar 6 suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

LR BK 260 str. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis arba dideliais jų kiekiais turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Policijos pareigūnai dėkoja neabejingiems klaipėdiečiams, suteikusiems vertingos informacijos apie jiems žinomas narkotikų platinimo vietas.

kriminalai.com

šaltinis:  Klaipėdos apskr. VPK info. 

Posted Under
Be kategorijos