Briedžių ragų ieškoję vilniečiai neturėjo leidimų būti sienos apsaugos zonoje

briedziu ragaiVilniaus rajone pasieniečiai sulaikė tris sostinės gyventojus, vaikščiojusius palei valstybės sieną ir neturėjusius leidimų būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Pažeidėjams skirtos piniginės baudos.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos patruliai ties Vilniaus rajono Dembinos kaimu, už puskilometrio nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos, aptiko stovintį automobilį „Volkswagen Touran“. Nuo transporto priemonės link valstybės sienos linijos vedė kelių asmenų pėdsakai.

Jais pasekę VSAT pareigūnai netrukus sulaikė tris vyrus, vaikštinėjusius palei valstybės sieną. Kaip vėliau paaiškėjo, jie į pasienį ir atvyko automobiliu „Volkswagen Touran“.

Paaiškėjo, kad trys sostinės gyventojai, 37, 43 ir 56 metų vyrai, čia nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be privalomo pasieniečių leidimo. Vietovę patikrino ir VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi, tačiau nieko įtartino nenustatyta – valstybės siena nepažeista nei iš Lietuvos, nei iš Baltarusijos pusės.

Vilniečiai juos sulaikiusiems pasieniečiams aiškino atvažiavę ieškoti numestų briedžių ragų ir prisipažino padarę pažeidimą bei nepasirūpinę privalomais leidimais. Jiems už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą skirtos administracinės baudos po 75 Lt.

Po apklausos trijulė paleista, jie išvyko savo „Volkswagen Touran“.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.