Degutienė ragina Sausio 13-osios rytą uždegti žvakutes ir žuvusiųjų už Laisvę atminimą pagerbti tylos minute

laisves liepsnaSeimo Pirmininkė Irena Degutienė ragina Lietuvos gyventojus Sausio 13-osios rytą uždegti žvakutes ir tylos minute pagerbti žuvusiųjų už Laisvę atminimą.

„Sausio 13-oji yra ne tik Lietuvos pergalės diena. Jei nebūtų Sausio 13-os pergalės, nebūtų ir Sovietų imperijos subyrėjimo, ir šiandien Europa ir pasaulis atrodytų visai kitaip. Turime tai suprasti ir pagerbti didvyrius, kurie mums atvėrė kelią į Laisvę, – sako I. Degutienė. – Todėl kviečiu visus Lietuvos piliečius šį rytą uždegti po žvakutę languose ir prisiminti Laisvės gynėjus, sudėjusius pačią brangiausią savo gyvenimo auką už Jūsų ir mūsų laisvę“.

Penktadienį, sausio 13-ąją, 8 val. ryte žvakutės nušvies ir Seimo langus.

Seimo Pirmininkė taip pat kreipiasi į visų šiomis dienomis vyksiančių renginių organizatorius su prašymu deramai pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiųjų atminimą.

„Nuoširdžiai prašau visus sausio 12-osios 13-osios renginių, kurie nebūtinai susiję su šia Lietuvai ypatinga data, organizatorius numatyti Sausio 13-osios aukų pagerbimą tylos minute. Šis paminėjimas labai svarbus ne tik žuvusiųjų artimiesiems, bet ir mums visiems: per šią minutę susimąstykime, kokia vertybė yra laisvė ir laisva Tėvynė, prisiminkime, kad dvasia yra galingesnė už metalą ir bet kokią karinę jėgą“, – sako I. Degutienė.

kriminalai.com

šaltinis: LRS info.