Biržų policija kviečia žymėti daiktus

2011 metais Biržų rajone užregistruotos 234 vagystės, t.y. 8 daugiau nei per 2010 metų atitinkamą laikotarpį (226), ištirta 31,6 proc. Vagystės sudaro 49,9 proc. visų nusikalstamų veikų. Per 2012 metų sausio mėnesį užregistruota 18 vagysčių.

Siekiant apsaugoti turtą nuo vagysčių, gyventojai gali apdrausti gyvenamąjį būstą, kitus vertingus daiktus. Policija pataria, papildomai apsaugai užtikrinti, vertingus daiktus pažymėti ir policijoje. Daiktų žymėjimas, ne tik saugo daiktą nuo vagystės, bet ir, vagystės atveju, sudaro didesnę galimybę sugrąžinti jį savininkui. Be to, tai puikus įrodymas teisme.

Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: vaizdo ir garso techniką, kompiuterius, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilines magnetolas, MP3 grotuvus ir kt. Ant daiktų specialiu žymekliu užrašomas numeris, kuris įtraukiamas į apskaitą. Daiktų žymėjimas „plika akimi“ nematomas, o tik pašvietus ultravioletiniais spinduliais. Žymėjimo panaikinti negalima. Bandant ištrinti, lieka trynimo požymiai.

Daiktų žymėjimas yra nemokamas. Tai gali padaryti visi norintys. Asmuo, norintis pažymėti vertingus daiktus, turi pateikti asmens dokumentą.

Daiktai žymimi Panevėžio apskr. VPK Biržų rajono policijos komisariato (Biržuose, Vytauto g. 39) 25 kabinete. Gyventojams pageidaujant, apylinkės inspektorius gali atvykti ir daiktus pažymėti namuose.

Gyventojai dėl daiktų žymėjimo gali kreiptis į savo apylinkės inspektorių arba į Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniąją specialistę Sandrą Timukienę (telefonais: (8 450) 31 201, 8 616 44817 arba elektroniniu paštusandra.timukiene@policija.lt ).

kriminalai.com

šaltinis: Biržų r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos