Automobilių slėptuvėse kontrabandines cigaretes gabeno Vilkaviškio rajono ir Marijampolės gyventojai

Bandymų iš Kaliningrado srities per Kybartų punktą mašinų slėptuvėse įvežti cigarečių nemažėja. Kone kasdien čia pasieniečiai ir muitininkai sulaiko lengvųjų automobilių vairuotojų, kurie į Lietuvą bando atsigabenti pigesnių rūkalų. Ne išimtis buvo ir antradienis.

Tądien Kybartų pasienio kontrolės punkte pareigūnai Vilkaviškio rajono ir Marijampolės gyventojų automobiliuose įrengtose slėptuvėse irgi aptiko kontrabandos.

Iš pradžių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės bei Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Kybartų punkte patikrino iš Rusijos į Lietuvą įvažiavusį automobilį „Mazda 626“. Automobilį vairavo 34 metų Vilkaviškio rajono gyventojas.

Tikrinimą pradėję pasieniečiai bei muitininkai jau žinojo, kad šis vyras nedidelį rūkalų kiekį neteisėtai bandė atgabenti ir vasario viduryje. Šįkart vilkaviškiečio mašiną pareigūnai apžiūrėjo itin atidžiai.

Netrukus paaiškėjo, kad įtarimai pasitvirtino. Nustatyta, kad vyras į degalų baką, prieš tai išėmęs kuro siurblį, buvo sudėjęs kontrabandinių rūkalų. Cigarečių pakelių taip pat rasta mašinos galinėje sėdynėje, iš kurios atlošo buvo išimtas porolonas, taip pat galiniame bamperyje. Iš viso pasieniečiai bei muitininkai aptiko 1400 pakelių cigarečių „Denim“ be banderolių.

Įvykio aplinkybes toliau aiškinasi muitinės pareigūnai, kurie vilkaviškiečiui pradėjo administracinės bylos teiseną dėl kontrabandos. Vairuotojui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir automobilio konfiskavimas.

Kiek vėliau Kybartų pareigūnams įkliuvo ir automobiliu „Volkswagen Passat“ iš Kaliningrado srities grįžtantis 50-metis Marijampolės gyventojas. Detaliai patikrinę jo mašiną pasieniečiai ir muitininkai kuro bake įrengtoje slėptuvėje rado paslėptus 520 pakelių cigarečių „Denim“ ir 40 pakelių cigarečių „Bond“ be banderolių.

Ir šįkart dėl kontrabandos administracinės bylos teiseną vykdo Kybartų muitininkai. Marijampoliečiui gali būti skirta bauda nuo 5 iki 10 tūkst. litų ir konfiskuotas jo „Volkswagen Passat“.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos