Uždrausta prekiauti neteisingai paženklintais turkiškais saldumynais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo sustabdytas 5 571,8 kg dviejų pavadinimų turkiškų saldumynų – saldainių „Trufle“ ir vaflių „Goflet“ realizavimas.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, paėmė ištyrimui vaflių „Goflet“ (karamelės skonio, dengti kakavos glaistu) mėginius dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) nustatymo. Vaflių sudėtyje nustatyta daugiau kaip 5% genetiškai modifikuotų sojų produktų, apie ką nebuvo nurodyta ženklinimo etiketėse ir lydinčiuose dokumentuose.

Įmonei importuotojai – UAB „Angolita“ (Architektų g. 1E, Šiauliai) uždrausta saldumynus tiekti į rinką, visa šių produktų siunta sulaikyta. Įmonei nurodyta perženklinti produkciją teisės aktų nustatyta tvarka, t.y. nurodant, kad produktų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų.

„UAB „Angolita“ jau nuo praėjusių metų kontroliuojama griežčiau, tikrinama kiekviena šio importuotojo įvežama maisto siunta, kol tris kartus iš eilės bus gauti tyrimų rezultatai, atitinkantys teisės aktų reikalavimus. Pernai šiai įmonei du kartus buvo nurodyta perženklinti produkciją dėl etiketėse nepažymėtų GMO“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pasak V.Jarošienės, vykdant importuojamų maisto produktų (sojų, kukurūzų, ryžių, rapsų, maisto papildų, duonos, makaronų, konditerijos gaminių, šokolado produktų) valstybinę kontrolę, šiais metais iš 25 dėl genetinės modifikacijos tirtų mėginių, 2-se nustatyti genetiškai modifikuoti sojų produktai, kurie nebuvo nurodyti ženklinimo etiketėse.

2012 m. į rinką nepateko ir buvo grąžinti perženklinti 18 501 kg maisto produktų, importuotų iš trečiųjų šalių, kurių etiketėse nebuvo paženklinta, jog į jų sudėtį įeina genetiškai modifikuoti produktai.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos