Atsinaujinantis teisėjų korpusas – kokybiškesnio teismų darbo viltis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl Lietuvos apeliacinio teismo ir Kauno miesto apylinkės teismo teisėjų skyrimo bei priėmė jų priesaikas.

Lietuvos apeliacinis teismas, pirmąkart nuo jo įkūrimo pasipildys dviem teisės mokslininkais – šio teismo teisėjais paskirti Rimvydas Norkus ir Dalia Vasarienė. Į Kauno miesto apylinkės teismą paskirti Sigita Meškauskienė, Aistė Petrevičienė ir Aurelijus Rauckis.

„Labai svarbu, kad Jūs, naujieji teisėjai, suprastumėte, kokia Jūsų priesaika svarbi – tai priesaika valstybei. Nuo to, kaip jūs sugebėsite atlikti savo pareigą, priklausys žmonių pasitikėjimas valstybe. Dirbti darbą, kuriuo galima padėti kitam ir atgaivinti tikėjimą teisingumu – didžiulė dovana. Dirbkite atsakingai ir su meile“, – prisiekusiems teisėjams kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, paskyrus naujus teisėjus į Lietuvos apeliacinį teismą, sumažės teisėjų darbo krūvis ir pagreitės bylų nagrinėjimas. Šalies vadovė pabrėžė, kad nuo kadencijos pradžios per pustrečių metų pasikeitė jau 15 proc. teisėjų korpuso.

Lietuvos vadovė teisėjams palinkėjo niekada nesutepti teisėjo mantijos ir visada stengtis padėti žmonėms.

kriminalai.com

šaltinis: LRP info. ir nuotr.

Posted Under
Be kategorijos