Už pasipriešinimą pareigūnams narkotikų ir alkoholio apsvaiginti jaunuoliai sulauks baudžiamosios atsakomybės

Nuo narkotikų ir alkoholio apsvaigę jauni rokiškiečiai, sulaikymo metu pasipriešinę policijos pareigūnams ir juos įžeidinėję, sulauks baudžiamosios atsakomybės – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorai šią nusikaltimų valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklai baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus, įvertinęs ikiteisminio tyrimo duomenis, teigia, kad viešosios policijos skyriauspareigūnai, vykdę nuostatuose numatytos veiklos funkcijas – kelių eismo taisyklių pažeidimų prevenciją ir kontrolę, privalėjo užkardyti ir ryžtingai nutraukti viešosios tvarkos ir kitus teisės pažeidimus.

Teismui perduotoje byloje surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad kaltinamieji padarė veikas, kurių požymiai numatyti Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, dėl jo įžeidimo ir dėl tarnybos pareigas ėjusio asmens nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Pasak prokuroro Gedimino Stočkaus, kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamos veikos padarytos apsvaigus nuo narkotikų ir alkoholio.

Pernai spalio 9 d. naktį Rokiškio miesto Respublikos gatvėje patruliavę viešosios policijos skyriaus pareigūnai, įtarę, kad „Ford Mondeo“ vairuotojas gali būti neblaivus, sustabdė automobilį. Keturi jaunuoliai, sėdėję automobilyje ir necenzūriniais žodžiais burnoję prieš pareigūnus, nepakluso reikalavimams atidaryti duris ir parodyti dokumentus.

Nuo narkotikų ir alkoholio apsvaigę jauni rokiškiečiai – 24 metų A.K. ir devyniolikmetis P.M., vengdami sulaikymo ir elgdamiesi agresyviai, aktyviai priešinosi tarnybos pareigas atlikusiems pareigūnams, juos įžeidinėjo, grasino susidoroti ir reikalavo paleisti sulaikytą draugą, tačiau kartu su kitais dviem draugais, kurie elgėsi ramiai, buvo pristatyti į rajono policijos komisariatą. Sulaikymo metu buvo nesunkiai sužalotas vienas pareigūnų.

Už administracinės teisės pažeidimą – transporto priemonės vairavimą neblaiviam  M.B. buvo surašytas protokolas, vėliau jam buvo paskirta vieno tūkstančio 250 litų bauda.

Už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui baudžiama viešaisiais darbais, bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų; už valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą – bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų; už tarnybos pareigas ėjusio asmens nesunkų sveikatos sutrikdymą baudžiama laisvės atėmimu iki penkerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos