Žiemos keliai reikalauja išminties

ziemos keliaiŽiema žiema… Ir eismo sąlygos keičiasi labai greitai. Čia tik šlapia, čia jau storas sniego sluoksnis

Esant sudėtingoms važiavimo sąlygoms, leistinas važiavimo greitis ne visada būna saugus. Jei kelio danga snieguota, apledėjusi ar pusto, važiavimo greitį reikėtų pasirinkti labai atsakingai, kad, susidarius kliūčiai, vairuotojas spėtų sustabdyti automobilį, išvengtų susidūrimo su automobiliu, neužvažiuotų ant pėsčiųjų (Kelių eismo taisyklių 133 punkto reikalavimas).dengia gatves ir kelius, kiemuose stovinčius automobilius, aikšteles… Tai vairuotojams ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms pridaro daug rūpesčių. Apsnigtais ir nevalytais keliais ypač sunku važiuoti, nes važiuojamoji dalis slidi, sunkiai pravažiuojama, reikalaujanti papildomo vairuotojų dėmesio ir budrumo. Jei esant snieguotam keliui nepasirenkamas saugaus važiavimo greitis ar saugaus atstumas iki priekyje važiuojančių automobilių – skaudi nelaimė čia pat. Taip atsitiko sausio 11 d. kelyje Panevėžys–Pasvalys–Ryga, kur eismo įvykyje žuvo 33-ejų panevėžietis.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras prašo vairuotojų nepalikti automobilių gatvėse, nes kelius prižiūrinčioms tarnyboms labai sudėtinga nuvalyti važiuojamąją dalį, o, radus apsigtus automobilius, sniegą nuo jų nuvalyti ne į važiuojamosios dalies pusę.

Apskrities policija, įsisiautėjus žiemai, dar kartą kreipiasi į pėsčiuosius ir ragina juos nepamiršti saugoti save, eiti tik šaligatviais, nepamiršti, kad slidžiu keliu ne tik sudėtinga eiti, bet ir neįmanoma greitai sustabdyti važiuojančio automobilio.

Atėjo metų laikas, kai kelių dangos vietomis drėgnos, slidžios, kai kur sausesnės, vietomis pasidengusios šerkšnu ar plonu puriu sniego sluoksniu, provėžuotos, taigi eismo sąlygos – žiemiškos, reikalaujančios vairavimo, ėjimo, valymo išminties.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apskr. VPK  Kelių policijos biuro ino.