Žiemos karinė stovykla „Kariškai ir draugiškai“

karine stovyklaKauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės 2011 metais domėjosi 16 vaikų, esančių policiją dominančių vaikų informacinėje apskaitoje, elgesiu. Iš jų 8 vaikai buvo įrašyti ir į Jonavos r. pataisos inspekcijos įskaitą, nes teismo sprendimais jiems buvo taikyti elgesio apribojimai ir auklėjamojo poveikio priemonės.

Siekiant vykdyti šių vaikų socializaciją, formuoti jų teisinę sąmonę ir ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, prevencijos poskyrio specialistės kontrolės laikotarpiu domėjosi vaikų elgesiu namuose, mokyklose, kartu su Motorizuotųjų pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ kariais organizavo vaikams vasaros poilsio karinę sportinę stovyklą, siekė kuo daugiau vaikų įtraukti į įvairių institucijų organizuojamus renginius.

Pareigūnų draugystė su Motorizuotųjų pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ kariais prasidėjo dar pernai vasarą, kai jie geranoriškai sutiko ir padėjo įgyvendinti prevencinę programą „Vyriškumo ugdymo mokykla“.

Šio karinio dalinio pareigūnai priėmė ir 5 dienas bendravo su policijos komisariato apskaitoje esančiais vaikais. Vaikai dar ilgą laiką pasibaigus stovyklai pasakojo vieni kitiems apie stovykloje patirtus jausmus, apie įgytą patirtį ir su nekantrumu laukė kitos vasaros, kad vėl galėtų pasinerti į kariško gyvenimo verpetą. Tačiau tiek ilgai vaikams laukti nereikėjo. Prasidėjus 2012 metams šeši vaikinai, kurių elgesiu domisi policija, išvyko į žiemos karinę stovyklą „Kariškai ir draugiškai“.

VŠĮ „Birutiečių seklyčia“ Karių krikščioniškųjų gerovės namų koordinacinės darbo grupės vadovas kapitonas T. Repšys surado rėmėją būtent policijos rizikos grupės vaikams. Jis informavo, kad UAB „Lintera“ direktorius R. Ginčys padovanojo šešiems vaikams kelialapius į žiemos karinę stovyklą.

Taigi, penkias dienas policijos rizikos grupės vaikinai kartu su kitais vaikais dalyvavo stovykloje „Kariškai ir draugiškai“. Stovyklos pavadinimas atspindėjo stovyklos dvasią, nes šioje stovykloje su vaikais dirbo, bendravo, juos užėmė draugiški, nuoširdūs, entuziastingi ir savo pareigą dorai atliekantis brigados kariai bei šaulių sąjungos nariai. Stovyklautojai kartu su savo būrių instruktoriais dalyvavo pratybose, žiemos sąlygomis mokėsi išgyventi miške po atviru dangumi, grūdinosi šaltame tvenkinio vandenyje, susipažino su kario vertybėmis, apžiūrėjo ir išbandė karinę techniką, išmoko taikliai šaudyti iš tirinio šautuvo.

Pasibaigus stovyklai vaikinai linksmai dalinosi su prevencijos poskyrio specialistėmis savo įspūdžiais, pasakojo, kad stovykloje išmoko drausmės, tvarkos, pagarbos suaugusiems ir patiems sau. Stovykloje vaikai suprato pagrindinį dalyką -gyvenimas gali turėti ne tik prasmę, bet ir tikslą.

Prevencijos poskyrio specialistės dėkoja žiemos stovyklos „Kariškai ir draugiškai“ organizatoriams ir UAB „Lintera“ direktoriui R. Ginčiui už vaikams suteiktą galimybę dar kartą išbandyti savo jėgas, už galimybę suvokti gyvenimo prasmingumą ir išmokti atsakingumo bei savarankiškumo.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK info.