VSAT pareigūnai sulaikė neteisėtai sieną perėjusius tris gruzinus ir lietuvį

Vilniaus rinktinės pasieniečiams įkliuvo keturi neteisėtai Lietuvos valstybės sieną su Baltarusija perėję asmenys. Lavoriškių užkardos pareigūnai sulaikė tris į Lietuvą ėjusius gruzinus, o Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai – iš Baltarusijos grįžtantį nuo alkoholio apsvaigusį lietuvį.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai kelyje Polockas – Vilnius, už kelių šimtų metrų nuo Lavoriškių pasienio kontrolės punkto, užklupo tris įtartinus vyrus ir juos patikrino. Paaiškėjo, kad trijulė – Gruzijos piliečiai, turėję savo valstybės išduotus pasus. Vyrų amžius – nuo 29 iki 47 metų.

Užsieniečių pasuose nebuvo žymų, liudijančių teisėtą atvykimą į Lietuvą. VSAT pareigūnai juos sulaikė ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Apylinkes, kur įkliuvo įtartini keliautojai, patikrino pasienietis kinologas su tarnybiniu šunimi. Už pusantro kilometro nuo gruzinų sulaikymo vietos keturkojis netrukus aptiko vietą, kurioje, įtariama, užsieniečiai neteisėtai perėjo sieną iš Baltarusijos.

Trijulę pasieniečiai uždarė į areštinę.

Antradienio naktį dar vieną sienos pažeidėją sulaikė Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai.

Šalčininkų rajone, ties Jankūnų kaimu, VSAT patruliai aptiko per valstybės sieną į Lietuvą vedančius vieno asmens pėdsakus. Jais sekę pasieniečiai už puskilometrio nuo sienos, ties Nagibėnų kaimu, sulaikė vietinės reikšmės keliu ėjusį įtartiną asmenį.

Paaiškėjo, kad tai 39 metų Vilniaus gyventojas. Nuo vyro sklido alkoholio kvapas. Pirminiais duomenimis, vilnietis alkoholiniais gėrimais vaišinosi Baltarusijoje, o vėliau pėsčiomis patraukė į Lietuvą, neteisėtai perėjo valstybės sieną ir buvo sulaikytas.

Vilnietis atsidūrė areštinėje, o dėl to, kad jis neteisėtai perėjo sieną, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Antradienį sulaikytąjį, kuris buvo uždarytas į areštinę, apklausia VSAT pareigūnai.

2011 m. Lietuvos pasieniečiai sulaikė 396 asmenis, neteisėtai kirtusius šalies sieną.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos