Vilniečių namuose montuojami autonominiai dūmų signalizatoriai

autonominiai dūmų signalizatoriaiSausio 27 d. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vilniečių butus Birželio 23-osios, J. Basanavičiaus ir Gynėjų gatvėse, tačiau šį kartą ne gaisrų gesinti, o montuoti autonominių dūmų signalizatorių, kurie apsaugos juos nuo skaudžių šių nelaimių padarinių. Vien tik šios komandos ugniagesiai sausio mėnesį gyventojų būstuose jau sumontavo apie 90 dūmų signalizatorių, iš viso Vilniuje ugniagesiai sumontavo jau per 500 šių prietaisų. Šis kilnus darbas – tai Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bendra akcija „Saugokime namus nuo gaisrų“. Jos tikslas – mažinti žmonių žūčių gaisruose skaičių, švelninti gaisro padarinius, skatinti pagarbą gyvybei, rūpinimąsi savo ir aplinkinių gyventojų apsauga nuo gaisrų.

Šiandien ugniagesiai apsilankė daugiavaikėse šeimose. Aiškindamas žmonėms, kaip veikia šie prietaisai, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Gintaras Štaupas palinkėjo jiems, kad jų šaižų signalą tektų girdėti tik jį išbandant, o gaisrai jų namus aplenktų. Aplankytos šeimos pasakojo, jog joms jau teko patirti pavojingų nuotykių. Gynėjų gatvėje gyvenanti trijų vaikų mama pasakojo, kad jau kartą ugniagesiai jai jau išgelbėjo gyvybę. Seniau jai gyvenant Kaštonų gatvėje, bute kilo gaisras ir ugniagesiai iškėlė ją pro langą.

Nedaug trūko, kad gaisras būtų kilęs ir Birželio 23-iosios gatvėje gyvenančios šeimos, auginančioje tris mažamečius vaikus, bute. Tąkart vyresnioji duktė numetė elektrinį plaukų džiovintuvą ant lovos, jį ten surado jaunesnysis broliukas, įjungė į elektros lizdą ir išėjo į kitą kambarį žiūrėti televizoriaus. Jau buvo išdegęs patalynės gabalas, kai dūmus pajuto ir iš kito kambario atbėgo vaikų tėvas. Laimei, didesnis gaisras nekilo ir viskas baigėsi laimingai.

Vilniaus miesto savivaldybė dūmų signalizatoriams pirkti skyrė 30 tūkstančių litų. Šį projektą įgyvendino (patalpose įrengė autonominius dūmų signalizatorius) Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai. Pirmosioms 20 šeimų signalizatoriai buvo sumontuoti jau 2011 metų gruodžio 19 dieną. Iš viso daugiavaikių, socialinės rizikos šeimų, senyvo amžiaus ir neįgaliųjų asmenų namuose bus sumontuota apie tūkstantį dūmų signalizatorių, kurie garsiniu signalu praneša apie kilusį gaisrą. Sąrašą šeimų, kurių gyvenamosiose patalpose įrengiami autonominiai dūmų signalizatoriai, atrinko ir pateikė Vilniaus miesto socialinės paramos centras. Po šios akcijos saugesni taps apie 800 sostinės gyventojų būstų. Tikimasi, kad šis projektas paskatins ir kitus miesto gyventojus taip apsaugoti savo namus.

Vilniaus mieste kasmet vidutiniškai kyla apie 2 tūkst. gaisrų, iš kurių apie 500 – gyvenamosios paskirties pastatuose. Pastarųjų penkerių metų statistika rodo, kad gyvenamuosiuose namuose kyla per 60 proc. visų gaisrų pastatuose. Šimtai gyventojų lieka be pastogės, netenka brangaus turto. Tačiau skaudžiausia, kad iš 109 per pastaruosius penkerius metus gaisruose žuvusių žmonių net 77 žuvo gyvenamosios paskirties pastatuose, o 274 gyventojai buvo traumuoti. Daugelio gaisrų padariniai nebūtų tokie skaudūs, jeigu gyventojai namuose būtų įsirengę autonominius dūmų signalizatorius.

kriminalai.com

šaltinis: VPGT info.