Vilniaus policijos pareigūnai sulaikė grupė sukčiavimais įtariamų asmenų

Vilniaus apskr. VPK viršininkas Kęstutis LančinskasŠiandien Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate įvyko trumpa spaudos konferencija dėl vakar sulaikytų sunkiais nusikaltimais įtariamų asmenų. Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, vakar pareigūnai sulaikė keturis asmenis, įtariamus sukčiavimais. Tai 31-33 metų amžiaus vilniečiai ir Vilniaus rajono gyventojai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas) 2 d. (Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę).

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Ilgai ir kruopščiai dirbę kriminalistai surinko reikiamus duomenis ir sulaikė įtariamuosius skirtingose vietose – du Nemenčinės plente, du Vilniuje.

Sulaikytieji, kaip įtariama, veikė kartu. Trys iš jų buvo teisti po vieną ir daugiau kartų dėl plėšimų, dėl viešosios tvarkos pažeidimų, dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, dėl vagysčių.

Pasak K. Lančinsko, grupuotė su nukentėjusiaisiais elgdavosi itin ciniškai. Pareigūnų teigimu, gauja buvo labai žiauri.
Atliekant kitus 10 ikiteisminių tyrimų buvo nustatyta, kad minėti asmenys gali būti padarę ir kitas nusikalstamas veikas. Trys įtariamieji jau suimti, du iš jų trim mėnesiams, trečias – 15 parų. Šiuo metu teisme spendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės – suėmimo taikymo ketvirtajam asmeniui.

K. Lančinsko teigimu, yra mažiausiai trys pareigūnams įtarimų keliančios mirtys. Jos atrodė nesmurtinės: „Sušalo miške, mirė apsinuodijęs alkoholiu ir pan”, – sakė Lančinsk.

Pasak komisaro, turtas buvo atiminėjamas ne tik iš senukų, bet ir iš jaunesnių žmonių. Šiuo metu ieškomas įtariamųjų ir jų giminaičių turtas.

Paklaustas, ar gali paneigti, kad gaujoje dalyvavo ir vieno iš generalinio prokuroro pavaduotojų pusbrolis, K. Lančinskas atsakė: „Negaliu paneigti“.

Tuo tarpu Generalinė prokuratūra paneigė viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją. Trečiadienio vakarą prokuratūra išplatino pranešimą, kuriame rašoma: „Šią popietę žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija neva vienas iš sulaikytų grupuotės, įtariamos butų ir žemės sklypų grobimu, narys yra generalinio prokuroro pavaduotojo pusbrolis, yra klaidinanti ir neatitinka tikrovės. Šią informaciją Generalinė prokuratūra neigia“.

Policija ragina žmones nesinaudoti skelbimais, kuriuose siūlomos paslaugos tvarkant žemės dokumentus ir pan. Sulaikytieji gaujos nariai savo aukas susirasdavo būtent per tokius skelbimus. Pasirašydami dokumentus žmonės nepastebėdavo, kad pasirašo ir įgaliojimą tvarkyti jų turtinius reikalus.

sukčiai
Nukentėjusiuosius policija prašo kreiptis telefonais Vilniuje (8 5) 271 6110 arba (8 5) 271 6170.

kriminalai.com