Nelegaliai Rusijoje buvęs Kongo pilietis į Lietuvą mėgino įvažiuoti pateikęs klastotes

nelegaliai kongo pilietisKybartų geležinkelio punkte dirbantys pasieniečiai į Lietuvą neįleido traukiniu iš Rusijos vykusio Kongo piliečio. Tikrinimo metu užsienietis pateikė suklastotus itališkus dokumentus – asmens tapatybės kortelę bei leidimą gyventi šioje šalyje.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai prie sienos su Rusija esančiame Kybartų geležinkelio punkte tikrino į Lietuvą įvažiuojančio tranzitinio traukinio Kaliningradas – Maskva keleivių dokumentus.

22 metų vyras pasieniečiams pateikė Kongo Demokratinės Respublikos piliečio pasą, itališką asmens tapatybės kortelę bei leidimą gyventi Italijoje. Legaliai išduoti tokie itališki dokumentai suteiktų teisę kongiečiui teisėtai patekti į Šengeno erdvę, nes tuomet jam nereikėtų Šengeno vizos.

VSAT pareigūnams pasas įtarimų nesukėlė, tačiau itališkuose dokumentuose pasieniečiai plika akimi įžvelgė klastotės požymių.

Vyras buvo išlaipintas iš traukinio, o jo turėtus dokumentus VSAT pareigūnai patikrino specialia įranga. Netrukus paaiškėjo, kad pirminiai įtarimai pasitvirtino – abu itališki dokumentai yra visiškos klastotės. Nustatyta, kad įrašai juose padaryti rašaliniu spausdintuvu, apsauginius plaušelius mėginta užpiešti. Tapatybės kortelės mikrotekstas yra išsiliejęs, o leidimo gyventi blankas – neoriginalus, jame nėra vandens ženklų, nustatytų standartų neatitinka ir kiti dokumentų apsaugos elementai.

Be to, užsieniečio turėtame Kongo piliečio pase VSAT pareigūnai rado Rusijos trumpalaikę vizą, kurios galiojimas baigėsi praėjusių metų lapkritį. Nuo to laiko jo buvimas šioje šalyje buvo neteisėtas.

VSAT pareigūnai Kongo piliečiui surašė atsisakymą įleisti į Lietuvą. Trečiadienį vyrą traukiniu Maskva – Kaliningradas pasieniečiai planuoja grąžinti į Kaliningrado sritį.

Tai antras atvejis, kai Kongo Demokratinės Respublikos piliečiai per Kybartų geležinkelio punktą mėgina įvažiuoti pasinaudoję suklastotais itališkais dokumentais. Praėjusių metų pradžioje pasieniečiai čia sulaikė 31-erių kongietę, kuri pateikė padirbtą leidimą nuolat gyventi Italijoje.

Iš viso pernai VSAT pareigūnai užfiksavo 6 atvejus, kai šios Afrikos valstybės piliečiai mėgino neteisėtai įvažiuoti į Lietuvą turėdami klastotes.

Tris tokius mėginimus užkardė prie sienos su Baltarusija dirbantys Kenos užkardos pasieniečiai, po kartą Kongo piliečiai buvo įkliuvę Kybartų, Panemunės ir Nidos kontrolės punktuose. Į Lietuvą jie mėgino įvažiuoti pasieniečiams pateikdami suklastotus itališkus, belgiškus ir graikiškus dokumentus.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.