Vienu prašymu gyventojas galės remti organizacijas ir partijas kelerius metus

litai pinigaiVMI pristato 2012 metų naujoves, skiriant paramą organizacijoms ir partijoms nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio: nauja prašymo forma; galimybė teikti paramą vienu prašymu kelerius metus; partijoms galima skirti iki 1 proc., o kitiems gavėjams, kaip ir anksčiau – iki 2 proc. nuo sumokėto GPM; terminas koreguoti prašymus pratęstas iki liepos 31 d.; jau pateiktų prašymų koreguoti nebūtina.

2012 m. kovo 1 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad gyventojai nuo šių metų gali paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kt. paramos gavėjus, skirdami jiems iki 2 proc. pajamų mokesčio dalies, bet ir iki 1 proc. skirti politinėms partijoms (iš viso – 3 proc. nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio). Nuo šiol žmogus, nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją (ar gavėjus) nori remti ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 1 dienos galės pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus terminas – 5 metų laikotarpis.

„Siekdami taupyti mokesčių mokėtojų laiką bei efektyvindami VMI veiklą, nuo šių metų suteikiame galimybę žmonėms teikti vieną prašymą remti organizacijas kelerius metus. Ne paslaptis, kad nemaža dalis gyventojų tas pačias organizacijas remia nuolat ir anksčiau kiekvienais metais privalėdavo pildyti atskirus prašymus. Nuo šiol pakaks vieno prašymo keleriems metams. Tuo pačiu mokesčių mokėtojas bet kada galės prašymą koreguoti“, — sako VMI prie FM viršininko pavaduotoja V. Vildžiūnaitė, pažymėdama, kad naujovė galioja tiek remiant partijas, tiek kitus paramos gavėjus.

Viename prašyme nuo šiol bus galima nurodyti ir pasirinktus paramos gavėjus, t.y., visuomenines organizacijas, fondus, kt. juridinius vienetus, ir politines partijas, kurioms skiriama pajamų mokesčio dalis, o taip pat iškart numatyti pageidaujamą prašymo galiojimo laikotarpį. Patogiausia prašymą pateikti per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS), kurioje jau patalpinta naujos redakcijos prašymą — FR0512 forma (02 versija)“.

VMI paaiškina, kad siekiant paskirti 2011, 2012, 2013, 2014 ir 2015 m. mokestinių laikotarpių pajamų mokesčio dalį, pakaks pateikti tik vieno − 2011 m. − mokestinio laikotarpio prašymą, jo E5 laukelyje įrašius 2015 m. Pagal tokį prašymą pajamų mokesčio dalis bus pervedama ne tik nuo 2011 m., bet ir nuo 2012, 2013, 2014 ir 2015 m. mokestinių laikotarpių pajamų, todėl gyventojui nereikės kreiptis į mokesčių administratorių dėl pajamų mokesčio dalies skyrimo nuo 2012–2015 m. mokestinių laikotarpių.

Pasirinktiems paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pajamų mokesčio dalies skyrimo laikotarpis gali būti skirtingas. Pageidaujant pakeisti savo sprendimą dėl paramos gavėjų rėmimo, pakeisti skiriamą pajamų mokesčio dalį arba nutraukti paramą, bus galima pateikti patikslintą prašymą, tai padarant iki liepos 31 dienos.

VMI primena, kad kai gyventojas privalo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, o tokios deklaracijos iki gegužės 1 d. nepateikia, jo prašymas dėl paramos nenagrinėjamas.

Prašymą patogiausia užpildyti elektroniniu būdu per EDS, taip pat jį galima įteikti tiesiogiai mokesčių administratoriui arba atsiųsti paštu. Paramos teikėjai turėtų atkreipti dėmesį, kad šiemet neliko galimybės prašymą pateikti per darbdavį.

Atkreiptinas dėmesys, kad nuo balandžio 1 d. teikiant prašymą dėl paramos skyrimo turės būti pildomas tik naujos redakcijos prašymas (FR0512 formos 02 versija), o šiuo metu galima pildyti tiek ankstesnį, tiek naujos redakcijos prašymą (FR0512 formos 02 arba 01 versija). Jeigu gyventojas šiemet jau yra užpildęs prašymą dėl paramos skyrimo organizacijoms, fondams, kt. paramos gavėjams ir pageidauja skirti iki 1 proc. pajamų mokesčio dalį ir politinėms partijoms, jis gali papildomai pateikti FR0512 formą (02 versija), kurioje būtų nurodyta tik politinėms partijoms skiriama pajamų mokesčio dalis. Gyventojams, iki kovo 31 d. pateikusiems senos redakcijos prašymą, papildomai teikti naujo nereikės, nebent jis norės pakeisti paramos gavėją arba skiriamą mokesčio dalį – tikslinat prašymą visais atvejais turės būti teikiama naujos redakcijos prašymas (02 versija).

Praėjusiais metais beveik 414 tūkst. gyventojų apie 36,5 mln. litų skyrė 17,7 tūkst. organizacijų. 2010 metais 456 tūkst. gyventojų 16,7 tūkst. organizacijų skyrė apie 40 mln. litų.

kriminalai.com

šaltinis: VMI info.