Policija imasi ir netradicinių būdų, aiškinantis darbuotojų priklausomybės priežastis

Vilniaus aps. VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui pristatė priemones, kovojant su pareigūnų girtavimu ir kitokia priklausomybe.

Pasak K.Lančinsko, ši problema tiek padalinių vadovams, tiek darbuotojams akcentuojama nuolat. Pasitarimų metu atkreipiamas padalinių vadovų dėmesys į darbuotojų sąmoningumo ugdymą, policijos sistemos vertybes, moralinius dalykus, vidinės kultūros vystymą, diegiamos naujos organizacijos tradicijos. Vadovams akcentuojama griežtinti darbo drausmės kontrolę, prevenciškai kalbėtis su darbuotojais, priminti jiems policijos pareigūnų etikos kodekso nuostatas.

Vilniaus aps. VPK intensyviai vykdomi įvairūs tarnybiniai mokymai vadovams ir darbuotojams. Vien 2011 metais tarnybiniuose mokymuose apie bendravimą su priklausomybę turinčiais asmenimis, apie alkoholio žalą ir pagalbos būdus dalyvavo daugiau nei 350 padalinių vadovų ir darbuotojų.

Taip pat nuolat organizuojami įvairūs renginiai, susiję su pareigūnų švietimu, informacija priklausomybės tematika skelbiama įstaigos vidiniuose tinklalapiuose, kolektyvams skaitomos  paskaitos apie priklausomybes ir pagalbos būdus. Darbuotojams pateikiama visa reikalinga informacija apie pagalbos nuo alkoholizmo, narkomanijos, azartinių lošimų priklausomybę būdus ir priemones.

Padalinių vadovai pastebėję, kad jų pavaldinys galimai turi problemų dėl bet kokios priklausomybės, vis dažniau kreipiasi pas psichologus, kurie pataria, kaip kalbėtis su pavaldiniu, kaip įtikinti jį kreiptis pagalbos.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį, kad negalima atsipalaiduoti ir reikia toliau tęsti pradėtą prevencinį darbą. „Akivaizdu, kad policijos įstaigų vadovai turi imtis ne tik griežtų kontrolės priemonių, tačiau ir kantriai bei nuosekliai kovoti su šių reiškinių pasekmėmis. Tai nuolatinis ir ilgalaikis procesas, kurio rezultatų nepamatysime per kelis mėnesius, tačiau kito kelio nėra“-sakė policijos vadovas.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos