Vasaros projekte „Susitikime penktadienį“ ugniagesiai labai populiarūs

VPGT gaisrininkaiGegužės 25 d. Panevėžyje prasidėjo didžiausias vasaros projektas „Susitikime penktadienį“. Pirmą kartą jau tradiciniu tampančio renginio atidaryme dalyvavo ir Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, miesto gyventojams ir svečiams pristačiusi gaisrinę autocisterną „Renault Kerax“. Pirmąjį kartą vykdami į šventę, kurios tikslas – savaitgalį atgaivinti Laisvės aikštę ir pritraukti į ją kuo daugiau žmonių, ugniagesiai truputėlį nerimavo, ar iš tiesų sudomins panevėžiečius ugniagesių technika bei ugniagesių darbas, ar neteks stovėti vieniems.

Nespėjus atvykti į Laisvės aikštę, apie ugniagesių gelbėtojų autocisterną jau būriavosi smalsuoliai. Iš pradžių ugniagesių automobiliu labiausiai domėjosi šeimos su mažais vaikais, kurie norėjo iš arčiau apžiūrėti tokią didžiulę mašiną. Pamatę, kad pareigūnai noriai bendrauja ir atsako į visus klausimus, prie automobilio pradėjo būriuotis daugiau žmonių. Klausimų praeiviams kilo pačių įvairiausių – nuo gaisrinės cisternos techninių charakteristikų, gesinimo įrangos, vykimo į incidento vietą su specialiais šviesos ir garso signalais iki galimybių tapti ugniagesiu gelbėtoju. Net suplukę ugniagesiai bendravo su panevėžiečiais ir juokavo, kad lengviau gesinti gaisrus nei pasakoti apie savo darbą.

Panevėžio jaunimą labai suintrigavo galimybė tapti ugniagesiais gelbėtojais, tad daugelis iš Laisvės aikštės namo išskubėjo su plakatu „Tapk ugniagesiu gelbėtoju“ rankose. Vyresnio amžiaus panevėžiečiai domėjosi gaisrų priežastimis ir sulaukė priešgaisrinės priežiūros pareigūnų konsultacijų, o kad geriau prisimintų, kaip išvengti gaisrų, namo grįžo su prevenciniu leidiniu „Ugniagesys“. Panevėžiečiai džiaugėsi galimybe pasisemti žinių bei išsamiau susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu, o pareigūnai vietoj planuotos vienos valandos šventėje užtruko daug ilgiau, bet ir tai dar nespėjo patenkinti visų besidominčiųjų smalsumo.

Džiaugdamiesi, kad miesto gyventojai ir svečiai labai domisi ugniagesių gelbėtojų darbu, nusprendėme, kad projekte „Susitikime penktadienį“ dalyvausime dar ne kartą ir su šventės organizatoriais jau susitarėme, kad vienas iš vasaros penktadienių būtų skirtas būtent ugniagesiams gelbėtojams.

kriminalai.com

šaltinis: VPGT info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *