Išaiškinti asmenys, organizavę nelegalių akcizinių prekių platinimą

Išaiškinti asmenys, organizavę nelegalių akcizinių prekių platinimą

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, vykdydami patikrinimus dėl neteisėtos prekių apyvartos bei jų patekimo į vidaus rinką, išaiškino asmenis, organizavusius akcizais apmokestinamų prekių realizavimo tinklą visoje Lietuvoje.

Kelias dienas trukusios policijos operacijos metu pareigūnai išaiškino pogrindinę kuro kolonėlę bei sandėlius, skirtus akcizinių prekių (cigarečių, kuro bei skysčio, iš kurio gaminami alkoholiniai gėrimai) sandėliavimui. Sulaikytųjų asmenų transporto priemonėse bei jų naudojamose patalpose pareigūnai aptiko virš 6750 litrų valyto bei parengto valymui „pilstuko“, 200 litrų dyzelinio kuro, profesionaliai įrengtą kuro pylimo kolonėlę ir 8750 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo mokesčio banderolėmis. „Pilstukas“ buvo gaminamas kiek pravalius langų ploviklį ir cheminiais reagentais pakeitus spalvą. Nors langų ploviklis ir buvo perleidžiamas per filtrus su anglimi, tačiau visų pavojingų sveikatai cheminių medžiagų ar junginių neišvalydavo ir tokio skysčio naudojimas alkoholiniams gėrimams gaminti yra pavojingas žmonių sveikatai.

Privalėtu sumokėti virš 240 000 litų akcizo, muito bei pridėtinės vertės mokesčių.

Neteisėtoje apyvartoje aptiktų bei iš jos paimtų prekių vertė „juodojoje“ rinkoje viršija 120 000 litų, tačiau norint minėtas prekes realizuoti ūkio subjektui, turinčiam teisę minėtų prekių prekybai, pastarasis privalėtu sumokėti virš 240 000 litų akcizo, muito bei pridėtinės vertės mokesčių.

Pareigūnų duomenimis sulaikytųjų asmenų organizuota neteisėta akcizinių prekių apyvarta buvo plačiai išsikerojusi Vilniaus, Panevėžio bei Marijampolės apskrityse, todėl tikėtina, kad minėtų nusikalstamų veikų užkardymas padės ne tik sumažinti akcizinių prekių šešėlį, bet ir pagyvins tesėtą akcizais apmokestinamų prekių apyvartą besiverčiančių subjektų pardavimus.

Pradėti ikiteisminiai tyrimai

Dėl minėtų faktų pradėti ikiteisminiai tyrimai baudžiamosiose bylose pagal požymius nusikaltimų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 (2) str. „Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis“, 201 str. „Neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto ar techninio etilo alkoholio, jų skiedinių ar aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“ ir 202 str. „Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla“.

Įtariamiesiems asmenims gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Video medžiaga:

kriminalai.com
šaltinis: LKPB info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *