Vagystėmis įtariamas nepilnametis vėl paleistas į laisvę

kalejimas Nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio iki š. m. vasario mėnesio Šalčininkų mieste buvo įvykdyta 16 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, kavinių, įmonių ir automobilių, iš kur pavogta garso ir vaizdo technika, juvelyrinių dirbinių, statybų ir kita technika, alkoholinių ir maisto produktų bei kitų daiktų. Iš viso pavogta arba sugadinta turto už 25 tūkst. litų.

Praėjusiais metais, užregistravus dešimt vagysčių, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai atliko eilę ikiteisminio tyrimo veiksmų ir operatyvinių priemonių bei nustatė įtariamąjį, įvykdžiusį vagystes. Tai nepilnametis E. B (gim. 1995 m.). Šešiolikmetis buvo sulaikytas ir uždarytas į komisariato areštinę.

Prokuroras, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į teismą dėl E. B. kardomosios priemonės suėmimo skyrimo, tačiau teismui neskyrus, jis buvo paleistas į laisvę ir toliau vykdė nusikalstamas veikas. Šių metų sausio – vasario mėnesiais buvo įvykdytos 6 vagystės iš kavinių ir vaikų darželio. Policijos pareigūnai, turėdami informacijos, kad ir šias vagystes įvykdė policijai gerai žinomas tas pats nepilnametis E. B, visą mėnesį kruopščiai organizavo ir vykdė paiešką, kuri baigėsi sėkmingai. Vasario 21-ąją jaunuolis buvo rastas apleistose gyvenimui nepritaikytose patalpose ir sulaikytas ketvirtąjį kartą bei dviem parom uždarytas į areštinę. Sulaikytajam pateikti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. Vaikinas prisipažino įvykdęs vagystes.

Š. m. vasario 23 d. prokuroras, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į teismą dėl E. B. kardomosios priemonės suėmimo skyrimo, tačiau teismas trečią kartą nusprendė neskirti suėmimo, todėl šešiolikmetis, įtariamas įvykdęs eilę vagysčių, buvo paleistas vėl į laisvę. Prokuratūra šį sprendimą apskundė aukštesniajam teismui.

kriminalai.com

šaltinis:  Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK info.