Užpuolikui pasipriešinusiai moteriai – policijos pasižymėjimo ženklas

Šiandien Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate už pilietinį principingumą ir drąsų poelgį sulaikant visuomenei pavojingą asmenį apdovanota Liuda Rameikienė. Viršininkas Kęstutis Lančinskas moteriai įteikė Nusipelniusiųjų policijai apdovanojimo ženklą „Už paramą policijai“.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriuje 2012 m vasario 2 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo panaudojant peilį.

Tyrimo metu nustatyta, kad vasario 2 d. 13 val. 20 min. į UAB „Gėlių pieva“ parduotuvę, esančią Vilniuje, Perkūnkiemio g., užėjo kauke prisidengęs veidą vaikinas ir, pagrasinęs pardavėjai Liudai Rameikienei peiliu bei sudavęs jai ranka smūgį į veidą, iš parduotuvės kasos aparato pagrobė 100 litų, o iš pardavėjos piniginės – 380 litų. Moteris nepasimetė – aktyviais veiksmais pasipriešino užpuolikui, bandė nuplėšti jo veidą dengiančią kaukę, po to, išbėgusi iš parduotuvės, užrėmė parduotuvės duris, neleisdama nusikaltėliui pasprukti. Šis, išdaužęs parduotuvės vitrinos stiklą, bandė bėgti, tačiau buvo sulaikytas atskubėjusių į pagalbą praeivių.

Sulaikytajam S. R. (gim. 1995 m.) pareikšti įtarimai dėl sunkaus nusikaltimo padarymo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. ir skirta kardomoji priemonė – suėmimas. Be to, tyrimo metu nustatyta, kad S. R. kartu su bendrininku V. K. (gim. 1966 m.) Vilniuje per trumpą laiką padarė dar šešis analogiškus plėšimus iš parduotuvių.

Liuda Rameikienė padėjo policijos pareigūnams atskleisti padarytus sunkius nusikaltimus ir sulaikyti nusikaltimus padariusį asmenį. Už drąsą ir ryžtą, pagalbą policijai sulaikant įtariamąjį moteris apdovanota Nusipelniusiųjų policijai apdovanojimo ženklu „Už paramą policijai“.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos