Nuteistas buvęs Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys ir buvęs administracijos darbuotojas

2012 m. kovo 5 dieną Jonavos rajono apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirtoje baudžiamojoje byloje, kurioje buvęs Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Žalnerauskas ir buvęs Jonavos rajono savivaldybės administracijos Remonto, ūkio ir statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Albertas Vorošila pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir kurstymo pasisavinti svetimą turtą, o UAB „Statva“ darbų vadovas Stasys Marcinkevičius pripažintas kaltu dėl turto iššvaistymo.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad 2008 m. savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl Jonavos miesto „Sąjūdžio aikštės“ rekonstrukcijos darbų finansavimo skyrimo rekonstrukcijos darbų rangovu tapo UAB „Statva“, o už kokybišką ir laiku atliekamų darbų vykdymą bei priežiūrą atsakingu buvo paskirtas A. Vorošila.

Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Ž. Žalnerauskas, turėdamas visą informaciją apie suplanuotus rekonstrukcijos darbus, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir piktnaudžiaudamas, nurodė A. Vorošilai susitarti su rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės darbų vykdytoju S. Marcinkevičiumi ir dalį „Sąjūdžio aikštės“ rekonstrukcijai skirtų statybinių medžiagų nuvežti į jo namų valdą. Statybinės medžiagos į Ž. Žalnerausko nuosavo namo kiemą 2009 m. balandį buvo gabentos 4 kartus, dėl to savivaldybei ir valstybei buvo padaryta didelė žala.

Už šias STT pareigūnų išaiškintas nusikalstamas veikas teismas Ž. Žalnerauskui skyrė dvejų metų ir septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams, ir įpareigojo sumokėti 5 200 litų baudą. A. Vorošila nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, ir jam skirta 3 900 litų bauda. S. Marcinkevičius pripažintas kaltu dėl turto iššvaistymo ir nubaustas 2 600 litų bauda.

Šis nuosprendis apeliacine tvarka gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: STT info.

Posted Under
Be kategorijos