Uždrausta prekiauti nesaugiu rusišku saulėgrąžų aliejumi „Imperija solnca“

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dezodoruoto saulėgrąžų aliejaus „Imperija solnca“ (kilmės šalis – Rusija) mėginiuose nustačius didžiausią leistiną koncentraciją viršijantį kancerogeno benzo(a)pireno kiekį, nurodyta nesaugaus produkto partiją nedelsiant surinkti iš rinkos.

Sprendimas priimtas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus minėto aliejaus mėginius benzo(a)pireno ir švino likučiams nustatyti. Tyrimo rezultatai parodė, kad iš Rusijos importuotame aliejuje benzo(a)pireno (2,5 ± 0,4 µg/kg ir 3,0 ± 0,5 µg/kg) kiekis viršija nustatytą didžiausią leistiną koncentraciją (2,0 µg/kg).

Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų išvadas, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atrinko papildomus aliejaus mėginius ir įpareigojo dezodoruotą saulėgrąžų aliejų iš Rusijos įvežusią įmonę UAB „Saulės imperija“ (Vilniaus rajonas, Parudaminio k.) nedelsiant surinkti iš rinkos visą nesaugaus aliejaus partiją, kurios tinkamumo vartoti terminas iki 2012-09-09.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai tęsia tyrimą ir aiškinasi tikslų nesaugios aliejaus partijos kiekį bei išplatinimą.

kriminalai.com

šaltinsi: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos