Po sėkmingo reido – ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis

Kovo 8 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Mobilaus būrio patruliai surengė specialų reidą, siekdami nustatyti asmenis, neteisėtai disponuojančius narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Reido metu pareigūnai tikrino jaunimo susibūrimo vietas bei kitas, į policijos akiratį dažniausiai patenkančias vietoves.

Apie 17.20 val. M. Riomerio g., Kaune, pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį Chrysler, kuriame sėdėjo 3 vyriškiai. Pamatęs policijos pareigūnus, vienas iš keleivių, akivaizdžiai sutriko ir išlipdamas iš automobilio, išmetė suktinę, kurioje buvo tabakas su augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga. Pil. L. N., gimęs 1989 m., sulaikytas ir pristatytas į Kauno m. Dainavos policijos komisariatą.

Netrukus, apie 19 val., policijos pareigūnai pastebėjo du įtartinus vyriškius. Jie stoviniavo prie vieno iš Gravrogkų gatvės daugiabučio laiptinės. Patikrinus minėtus asmenis, pas vieną iš jų – pil. M. K., gimusį 1981 m., rasti baltai-gelsvos spalvos milteliai, galimai narkotinė medžiaga, o kitas – pil. P. V., gimęs 1986 m., stengdamasis išsisukti nuo atsakomybės, išmetė susuktą popieriuką, kuriame buvo baltos spalvos milteliai, kaip įtariama, narkotinė medžiaga. Abu vyriškiai sulaikyti ir pristatyti į Kauno m. Dainavos policijos komisariatą.

Tą pačią dieną, apie 21.05 val. Kaune, Pramonės pr., automobilių stovėjimo aikštelėje, policijos pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį VW Passat, kuriame sėdėjo trys vyriškiai. Pamatę policijos pareigūnus, vyriškiai sutriko, pradėjo blaškytis, tačiau paslėpti nuo pareigūnų tabako, sumaišyto su augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga, taip ir nepavyko. Visi trys: J. Ž., gim. 1984 m., R. V., gim. 1989 m., M. M., gim. 1977 m., sulaikyti ir pristatyti į Kauno m. Dainavos policijos komisariatą.

Dieną anksčiau, t.y. 2012-03-07 pareigūnų dėmesio sulaukė ir du vyriškiai: pil. A. S., gimęs 1975 m., ir pil. T. J., gimęs 1988 m. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Mobilaus būrio patruliai vyriškių automobilyje VW Golf rado augalinės kilmės, galimai narkotinę medžiagą. Minėti asmenys buvo sulaikyti ir pristatyti į Kauno m. Centro policijos komisariatą.

Dėl minėtų atvejų teritoriniuose policijos komisariatuose pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. ( Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti) numatyta:

  1. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
  2. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.
  3. Asmuo, kuris savo noru kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar kreipėsi į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, įgytas, laikytas be tikslo platinti narkotines ar psichotropines medžiagas, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už vartotų ar atiduotų narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, įgijimą ir laikymą.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos