Uždaryta maisto papildus internetu platinanti svetainė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad atsižvelgus į nustatytus pažeidimus ir į tai, kad nebuvo pašalinti ankstesnio patikrinimo metu nustatyti trūkumai, laikinai sustabdyta UAB TT „Capital“ (Žemaitės g. 56-24, Šiauliai) veikla.

Sprendimas priimtas po to, kai Šiaulių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo skundą dėl maisto papildų „Gaspari Anavite“ kokybės, patikrino UAB TT „Capital“, prekiaujančią maisto papildais internetu (papildaiplius.lt).

Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai konstatavo faktą, jog po praėjusiais metais rugpjūtį atlikto planinio patikrinimo įmonė nepašalino trūkumų ir toliau prekiavo nenotifikuotais maisto papildais.

Patikrinimo metu inspektoriai taip pat nustatė, kad UAB TT „Capital“ prekiavo maisto papildais su ženklinimo pažeidimais. Kai kurių papildų etiketėse nebuvo pažymėta, kad jie „su saldikliais“ ar „sudėtyje yra saldiklio – aspartamo“. Maisto papildų „ActivLab – Muscle Up Protein“ etiketėse nebuvo užrašų, kad jų sudėtyje yra dažiklio E 124 bei saldiklio E 950 ir kad jie „gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį“. Taip pat nebuvo nurodyta, kad maisto papildų „Universal – Animal Rage“ ir „BSN – NO-Xplode“ sudėtyje yra draudžiamos medžiagos – vinpocetino. Kelių pavadinimų papilduose nebuvo nurodyti sudėtyje esantys vitaminai ir mineralinės medžiagos, etiketėse nebuvo maisto priedų funkcinių pavadinimų, neteisingai nurodyti dažikliai.

Atsižvelgus į nustatytus pažeidimus ir į tai, kad nepašalinti ankstesnio patikrinimo metu nustatyti trūkumai, Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą laikinai sustabdyti šio maisto tvarkymo subjekto veiklą ir nurodė užtikrinti platinamų maisto papildų notifikavimą bei ženklinimą, atitinkantį teisės aktų reikalavimus.

Pagal Lietuvoje veikiančius teisės aktus, informacija apie maisto papildus, pagamintus ir importuojamus iš valstybių, nepriklausančių Europos ekonominei bendrijai, turi būti perduota Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Ši tarnyba suveda informaciją (notifikuoja) į duomenų bazę. Nuo 2010 m. kovo 1 d. Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai nebereikia pranešti (notifikuoti) apie maisto papildus, pagamintus ir įvežtus iš Europos Sąjungos valstybių, Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos