Prokurorams pavyko įrodyti, jog cigarečių gabentojai veikė bendrininkų grupe, o jiems talkino pareigūnas

Kontrabandines cigaretes per Lietuvos Respublikos sieną gabenusiems asmenims sumanymas trimis automobiliais pervežti mažesnius, nei numatyta baudžiamoji atsakomybė cigarečių kiekius, nepavyko: prokuroras teisme įrodė, jog, veikdama bendrininkų grupe, trijulė pergabeno 250 MGL dydį viršijantį nelegalių prekių kiekį, todėl ji turi būti nuteista už kontrabandos gabenimą.

Klaipėdos apygardos teismas, vasario 27 d. paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl kontrabandos bei tarnybos pareigų neatlikimo, kartu su cigarečių gabentojais nuteisė ir pareigūną – VSAT Pagėgių rinktinės vyresnįjį pasienietį G. B. Už tai, kad jis 2009 m. gruodžio 14 d., tikrindamas tris iš Rusijos Federacijos Respublikos per Panemunės kelio postą vykstančius automobilius, juose „nepastebėjo“ nei kontrabandinių cigarečių, nei kontrabandinių degalų, teismas jam skyrė 30 MGL dydžio (3900 Lt) baudą.

Kur kas didesnėmis piniginėms baudomis nuteisti nelegalių cigarečių ir degalų gabentojai: kontrabandos organizatoriui B. G. priteista sumokėti 180 MGL dydžio baudą, t.y. 23 tūkst. 400 Lt, V. G. – 20 tūkst. 540 litų, o vienintelei moteriai iš šios trijulės V. J. priteista 20 tūkst. 800 litų suma. Beje, moteris yra tarnautoja, dirbanti vienoje valstybinėje įstaigoje.

Nustatyta, kad kaltinamieji, kartu per LR sieną gabendami įvairių rūšių cigaretes su Rusijos banderolėmis bei 6 talpyklas dyzelino, valstybei nesumokėjo beveik 45 tūkst. litų mokesčių.

Teismas iš kaltininkų konfiskavo du automobilius, kaip nusikaltimo priemones, o už trečiąjį automobilį, kuris nėra moters nuosavybė, V. J. priteisė sumokėti jo vertę atitinkančią 7620 Lt sumą. Kaip nusikaltimo priemonės konfiskuoti ir trijulės mobilieji telefonai.

„Teismas, priimdamas pagrįstą ir teisėtą apkaltinamąjį nuosprendį, konstatavo: kaltinamieji veikė ne atskirai, o bendrininkų grupe, veikdami bendrininkų grupe, jie įgyvendino bendrą sumanymą – trimis automobiliais per Lietuvos Respublikos sieną pergabeno prekių, kurių bendra vertė viršija 250 MGL, ir tokiu būdu padarė nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalyje, t.y. kontrabandą“,– sakė valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuroras Donatas Blinstrubis.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos