Už neteisėtus šimtus šovinių ir kanapes prokuroras siūlė skirti griežtesnę bausmę

Už neteisėtą šovinių laikymą ir didelio kiekio kanapių auginimą trisdešimtmetis panevėžietis A.R. neteko laisvės šešeriems metams – tokį sprendimą, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą su neteisėtu narkotinių medžiagų ir šaudmenų disponavimu susijusių nusikaltimų baudžiamąją bylą, priėmė apygardos teismas.

Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras kaltinamajam, pažeidusiam įstatymų numatytą tvarką – neteisėtai laikiusiam daugiau kaip 400 šovinių ir auginusiam didelį kiekį į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktas kanapes, siūlė skirti griežtesnę – septynerių metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir 85 MGL dydžio baudą.

Bylos duomenimis, Panevėžio rajono Baibokų kaime gyvenantis A.R. suprato padaręs įstatymo uždraustą veiką, nes neįleido kratos daryti atvykusių policijos pareigūnų ir puolė skubiai naikinti kanapių augalus. Pareigūnai matė, kaip buvo naikinami įkalčiai – iš vazonų raunamos kanapės. Kratos metu buvo rasta 27 vazonai ir 13 kanapių augalų, kurių išdžiovinta masė sudarė 443 gramus uždraustos auginti narkotinės kanapių medžiagos.

Teismas pripažino, kad A.R. augintų ne mažiau kaip 13 vienetų narkotinių kanapių augalų kiekis pripažintinas dideliu. Taip pat svarbia aplinkybe pripažinta, kad šie augalai kaltinamojo namuose auginti ne kaip pavieniai – jų dideliam kiekiui buvo specialiai sukurtos sąlygos, tam įrengta ir paruošta atskira patalpa su atitinkama įranga – buvo rasti 27 vazonai.

Įstatymas už didelio kiekio kanapių ar kitų, į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų augalų, auginimą numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų, už be leidimo laikytą didelį kiekį šaudmenų – nuo ketverių iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos