Privačių interesų deklaracijos bus teikiamos tik elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir Vyriausioji tarnybinė etikos komisija (toliau – Komisija) šiandien pasirašė susitarimą, kuris padeda pagrindus abiejų institucijų bendradarbiavimui deklaravimo srityje. Institucijos susitarė, kad VMI Elektroninio deklaravimo sistema bus pritaikyta teikti privačių interesų deklaracijas bei sukurtos patogios priemonės jas pildyti. Deklaracijos bus saugomos VMI duomenų bazėje.

Preliminariai jau nuo š. m. birželio mėnesio asmenys, privalantys teikti privačių interesų deklaracijas, jas turės pildyti tik elektroniniu būdu ir teikti per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą. Įgyvendinus susitarimą, bus visiškai atsisakyta popierinių deklaracijos formų.

„Teikti deklaracijas per įprastą Elektroninio deklaravimo sistemą valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims bus paprasčiau, patogiau ir ekonomiškiau. EDS sistemos teikiamos paslaugos leis pildantiems deklaracijas daryti mažiau klaidų, jas bus paprasčiau papildyti, be to, tai leis sutaupyti biudžeto lėšų“, – sako Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas Remigijus Rekerta.

Komisija, įgyvendindama sutartį, netruks parengs ir patvirtins naują privačių interesų deklaracijos, teikiamos per Elektroninio deklaravimo sistemą, formą, pildymo, tikslinimo ir pateikimo taisykles.

„Pasirašyta sutartis ir numatoma dar viena elektroninė paslauga tik įrodo, jog VMI Elektroninio deklaravimo sistema jau nėra vien patogus įrankis, padedantis mokesčių mokėtojams vykdyti savo mokestines prievoles. Naudodamiesi Elektroninio deklaravimo sistema, mokesčių mokėtojai jau anksčiau galėjo teikti įvairių tipų deklaracijas, užsisakyti įvairias pažymas, registruoti veiklą, o dabar sistema tarnaus dar vienai kategorijai vartotojų“, – sako VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas, pažymėdamas, kad pateiktų deklaracijų duomenis VMI ne tik pateiks Komisijai, bet ir naudos savo veikloje, tikrindama mokesčių mokėtojus.

VMI Elektroninio deklaravimo sistema veikia nuo 2004 m., registruota apie 1,2 mln. sistemos vartotojų. Per metus mokesčių mokėtojai, naudodamiesi EDS, pateikia per 4,5 mln. įvairių dokumentų.

kriminalai.com

šaltinis: VMI info.

Posted Under
Be kategorijos