Už nepagrįstą nuteisimą iš Lietuvos valstybės priteista neturtinė žala

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje ieškovas R. G. kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš Lietuvos valstybės 15000 Lt neturtinei žalai bei 1000 Lt turtinei žalai atlyginti, nurodydamas, jog Kauno miesto apylinkės teismo 2010-02-19 nuosprendžiu nepagrįstai buvo pripažintas kaltu ir nuteistas.

Byloje nustatyta, jog ieškovas buvo pripažintas kaltu pagal LR BK 260 str. 1 d. ir nuteistas 2010-02-19 Kauno miesto apylinkės teismo nuosprendžiu laisvės atėmimo bausme. 2010-05-20 Kauno apygardos teismo nutartimi nuosprendis pakeistas ir R. G. pripažintas pavojingu recidyvistu. Lietuvos Aukščiausio Teismo nutartimi 2010-12-14 baudžiamoji byla nutraukta. Tokiu būdu, ieškovo neteisėtas nuteisimas truko apie 10 mėnesių.

Teismas nurodė, jog dėl nepagrįsto ikiteisminio tyrimo pradėjimo bei nuteisimo ieškovui padaryta žala. Pagal LR CK 6.272 str. 1 d., valstybė, nepaisant ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuratūros pareigūnų ir teismo kaltės, privalo atlyginti žalą. Baudžiamoji byla ieškovo atžvilgiu buvo nutraukta, o tai reiškia asmens visišką reabilitavimą ir yra preziumuojama, kad asmuo baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas neteisėtai.

Teismas nusprendė ieškinį tenkinti iš dalies ir priteisė ieškovui R. G. 8000 Lt neturtinei žalai atlyginti. Reikalavimą priteisti turtinę žalą teismas atmetė.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus m. 2-ojo AT info.

Posted Under
Be kategorijos