Už melagingus parodymus teko atsakyti baudžiamąja tvarka

Prokurorų prašymu už melagingus parodymus, duotus pareigūnams nusikaltimo tyrimo metu, panevėžiečiui R. Z. Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu paskirtas laisvės apribojimas 10 mėnesių. Jis įpareigotas 60 valandų neatlygintinai dirbti sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais žmonėmis, kuriems reikalinga pagalba.

Tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Gailutės Vilkienės teigimu, dėl šio kaltinamojo melagingų parodymų tiriant nusikaltimą už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu galėjo būti nuteistas buto durų padegimu įtariamas asmuo. Pareigūnus tyčia suklaidinusiam liudytojui įstatymų numatyta tvarka buvo pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas – dėl melagingų parodymų davimo.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai nustatė, kad R. Z. pernai vasarą buvo įtariamas smurtinio nusikaltimo padarymu – sunkiu sveikatos sutrikdymu. Jaunuolis, norėdamas greičiau ištrūkti iš areštinės, sumanė pameluoti pareigūnams, tyrusiems kitą nusikalstamą veiką – buto durų padegimą, įvykdytą Joninių išvakarėse, kad neva matė padegėją. Vėliau paprašytas atpažinti jį iš nuotraukų, patvirtino, kad tai tas pats asmuo.

Paaiškėjus, kad pagrindinis liudytojas sakė netiesą, padegimu įtariamo asmens atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, numato tokias bausmes – viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos