Girtutėlė vairuotoja Marijampolės policijos pareigūnams siūlė kyšį

kysiaiRugpjūčio 20 dieną, apie 14.30 val. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės aps. VPK) Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių 2-ojo būrio patruliai Marijampolės mieste esančioje degalinės „Lukoil“ aikštelėje, sustabdė patikrinti automobilį „Ford Escort“, kurį vairavo V. S., gimusi 1980 metais.

Pareigūnai pajuto nuo vairuotojos sklindantį stiprų alkoholio kvapą. Moteriai buvo pasiūlyta patikrinti blaivumą – alkoholio matuokliu nustatytas sunkus (3,16 promilių) girtumas.

Siekdama išvengti atsakomybės už vairavimą esant neblaiviam, vairuotoja patrulių primygtinai prašė „susitarti“. Į perspėjimą dėl galimos baudžiamosios atsakomybės už bandymą papirkti, vairuotoja nereagavo ir kišo pareigūnams 400 litų.

V. S. sulaikyta ir patalpinta į Marijampolės aps. VPK areštinę. Dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 227 str.

LR BK 227 straipsnis „Papirkimas“:

  1. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, arba tarpininkui siekdamas tų pačių rezultatų, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
  2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siūlydamas, pažadėdamas duoti arba duodamas didesnės negu 250 MGL vertės kyšį arba tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.
  3. Tas, kas atliko šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, pasiūlydamas, pažadėdamas arba duodamas mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu.
  4. Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.
  5. Už šio straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

kriminalai.com

šaltinis: Marijampolės aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *