Už išgelbėtas gyvybes – Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai

Vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones, nepaisant pavojaus savo gyvybei, Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo penkis šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus ir penkis gyventojus. „Jūsų pasiekimai ir veikla, pagalba nelaimės ištiktiems žmonėms atskleidžia iškilias žmogaus savybes. Jūsų profesionalumas garsina šalį, puoselėja tolerantišką ir pažangią visuomenę, įkvepia tautą vienytis ir atliepia Nepriklausomybės akto signatarų priesakus – įtvirtinti laisvą ir demokratišką Lietuvą. Jūsų nuopelnai Tėvynei – tai nepaneigiamas liudijimas, kad Lietuva kuria ir telkiasi, kad užtikrintų savo ateitį“, –  šiais žodžiais Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į tuos, kuriems tądien ji teikė valstybinius apdovanojimus. Prezidentė padėkojo jiems už kasdienį indėlį, dirbant Tėvynei ir kuriant viltingą ateitį.

Prezidentė apdovanojimus įteikė Panevėžio APGV Operacinio vadovavimo skyriaus vyresniajam specialistui vidaus tarnybos kapitonui Aidui Bložei, pernai kovo 14 d. išgelbėjusiam Nevėžio upėje skendusią moterį, Utenos APGV skyrininkui vidaus tarnybos puskarininkiui Ramūnui Petraičiui ir šios valdybos ugniagesiui gelbėtojui vidaus tarnybos jaunesniajam puskarininkiui Tadui Garunkšniui, kurie 2011 m. balandžio 15 d. išgelbėjo Alaušo ežere skendusį žvejį, Utenos APGV Ignalinos PGT skyrininkui vidaus tarnybos vyresniajam puskarininkiui Arturui Voitekėnui ir šios tarnybos ugniagesiui gelbėtojui vidaus tarnybos puskarininkiui Antanui Brukštui, praėjusiais metais balandžio 5 d. išgelbėjusiems Dringykščio ežere įlūžusį žvejį.

Prezidentė taip pat apdovanojo UAB „Dubaila“ darbuotoją Renatą Pumputienę, pernai birželio 9 d. išgelbėjusią Molėtų rajone ežere skendusį vyrą, Tauragės rajono gyventoją Remigijų Kastėną, praėjusiais metais rugsėjo 24 d. iš degančio automobilio išgelbėjusį tris žmones, bei tris ukmergiškius – Ukmergės rajono gyventoją Rimantą Zimblį, Ukmergės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėją inspektorių Tomą Zimblį ir Greitosios medicininės pagalbos skyriaus vairuotoją Vidmantą Zimblį, kurie ne tarnybos ir ne darbo metu pernai birželio 18 d. išgelbėjo tvenkinyje skendusią šeimą: sutuoktinius ir mažametį berniuką.

„Kiekvienas gelbėtojas džiaugiasi, kai pavyksta išgelbėti kito žmogaus gyvybę. Nežinau, kaip klostosi toliau tos moters likimas, kurią išgelbėjau, bet svarbiausia, kad ji liko gyva,“ – sakė panevėžietis Aidas Bložė. O jeigu ne Molėtų rajono gyventoja Renata Pumputienė, išgelbėjusi ežere skęstantį vyriškį, tos kelios minutės, kol atvyks ugniagesiai gelbėtojai, jam galėjo būti lemtingos… „Tą dieną su vaikais atvažiavome prie ežero meškerioti. Aplink daug nesidairiau. Bet kai išgirdau, kad sūnus Erikas sušuko, jog skęsta žmogus, paliepusi vaikams kviesti ugniagesius gelbėtojus, pati puoliau į vandenį. Ne, nemanau, kad esu gera plaukikė, bet tuo metu apie tai nesvarsčiau. Priplaukusi prie skęstančiojo, ėmiau jį traukti į krantą, “ – pasakojo Renata, auginanti tris vaikus.

„Tą rugsėjo 24-ąją su sūnumi Ugniumi buvome svečiuose pas Petrą Majoravičių. Išgirdome, kaip švilpdamas pralėkė automobilis. Pasileidome bėgte į tą pusę, kur šaukė mergina. Netrukus pamatėme į kelių metrų kanalą įskriejusį automobilį. Mergina pasakė, kad jame yra du žmonės, – prisimindamas to vakaro įvykį dėstė Remigijus. – Variklio skyrius jau degė. Atidarėme duris ir ėmėm traukti lauk vairuotoją. Jis buvo leisgyvis. Nutempėm jį nuo mašinos, ėmėm dairytis kur kitas keleivis. Šį radome iškritusį iš automobilio. Žinodami, kad benzinas ir dujos gali bet kurią akimirką sprogti, skubėjome tą vyrą nuvesti kuo toliau. Po minutės kitos nugriaudėjo sprogimas…“ Remigijus neslėpė, kad šis apdovanojimas priklauso ne tik jam, bet ir kartu žmones gelbėjusiems jo sūnui Ugniui ir Petrui Majoravičiui. Beje, jo sūnus Ugnius prieš metus buvo užsibrėžęs tikslą tapti ugniagesiu gelbėtoju. Nepavyko, medicinos komisija buvo itin reikli. Todėl teko vaikinui važiuoti uždarbiauti į Vokietiją. Bet, pasak Remigijaus, jo sūnus nežada pasiduoti. Šiais metais jis dar kartą ketina stoti į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos