Utenos gyventojai nori būti saugūs

utenos gyventojaiSausio 19 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus apylinkės inspektorių veiklos grupės tyrėja Daiva Maselskienė susitiko su Utenos miesto Šiaurės skersgatvio saugios kaimynystės grupės nariais.

Susitikimo metu Šiaurės skersgatvio saugios kaimynystės grupės nariai ant gyvenamojo namo pakabino „Saugios kaimynystės“ informacinį plakatą, kuris skelbia, kad šiame name gyvena vieningi ir budrūs kaimynai, kurie stebi savo gyvenamąją teritoriją, ragina nebūti abejingais ir apie teisės pažeidimus informuoti policiją nurodytais telefonais.

Susitikimo metu policijos pareigūnė susirinkusiems saugios kaimynystės grupės nariams pasakojo apie daiktų žymėjimo naudą, specialiu žymekliu pažymėjo telefonus, fotoaparatus ir kitus vertingus daiktus, siekiant apsaugoti juos nuo vagysčių. Žymint vertingus daiktus, jiems buvo suteikti individualūs kodai, kurie kartu su savininkų duomenimis bus saugomi policijoje. Buvo atkreiptas dėmesys, kad šio ženklinimo dėka bus nesunku nustatyti pavogto ar pamesto daikto savininką, kad tokio žymėjimo ne tik negalima panaikinti, bet ir pamatyti be specialiosios įrangos.

Susitikimo metu saugios kaimynystės grupės nariai taip pat buvo įspėti saugotis „telefoninių sukčių“, buvo išdalinti šviesą atspindintys atšvaitai, kad visada, vaikščiodami tamsiu paros metu, gyventojai būtų saugūs, pasiūlyta tapti policijos rėmėjais.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos aps. VPK info.